Olen 12-vuotias ja oon pelannu noin 3 vuotta pesistä. Olin kesällä Keski-Pohjanmaan pesiksen alueleirillä Haapajärvellä tänä vuonna. Meillä oli siellä tekniikka kilpailu. Heitin palloa 34m, löin palloa 44m, kuusi kymmenestä heitosta osui kohteeseen, olin nopein joukkueestamme 40 m jne. Sitten miesten ottelun taolla palkittiin leirillä olleita. Sain tekniikkakilpailusta 38 pistettä. Sain palkinnon siitä ku olin saanu e-tytöistä parhaat pisteet tekniikkakilpaluista. Oonko huono?
Oonko ihan p*ska?
7
937
Vastaukset
- fdfdfd
Turha sitä on kysyä. Aina löytyy kehitettävää.
- Lavettimies
Olet nyt perimmäisten kysymysten äärellä! Kysy itseltäsi tahdotko todella urheilla ja Urheilijaksi ISOLLA U:lla. Jos vastasi KYLLÄ, niin silloin unohda pesis ja valitse lajiksesi Fudis. Tee oikein paljon töitä, niin näemme sinut mahdollisesti vielä Suomen naistenmaajoukkueessa tulevissa MM-otteluissa. Samanlaista mahdollisuutta et koskaan saavuta pesiksen parissa.
Tsemiä.- Lavetille
Pesäpallossa sinussa voi tulla Tähti isolla teellä, mutta potkupalloilijana vain urheilija. Jalkapallo on paska peli ja vielä paskempia ns. ne tosi urheilijat jotka haukkuu suomi24 pesistä ja ottaa ii2 homofruide kuvia kun 97 herut haluaa ja taidotkin jalkapallossa on sen mukaiset...
- Lavettimies
Lavetille kirjoitti:
Pesäpallossa sinussa voi tulla Tähti isolla teellä, mutta potkupalloilijana vain urheilija. Jalkapallo on paska peli ja vielä paskempia ns. ne tosi urheilijat jotka haukkuu suomi24 pesistä ja ottaa ii2 homofruide kuvia kun 97 herut haluaa ja taidotkin jalkapallossa on sen mukaiset...
Tsir Tsir koskeeko? Varmasti koskee nysväri. Mut älä ressukka itke olet ressukan osan valinnut. Totuus ei pala tulessakaan
- che
tsemppiä vaan hyvän harrastuksen parissa,kun jaksat harjoitella niin vuoden päästä nuo lukemat ovat aivan toisenlaiset.tulevien vuosien aikana saavutat kaiken mitä lajilta haluat, kun teet tavoitteellista työtä asiantuntevien valmentajien kanssa.
- Pahiskunkku
Kaikkea sinä kyseletkin. Kun ikää karttuu, et enää parin- kolmen vuoden päästä välitä urheilusta tuon taivaallista, sijaan tulevat pojat, viina, tupakka ja bileet, mahdollisesti myös huumeet. Paha sanoa, mutta näin se aina melkein kaikilla vain menee. Turha siis nyt murehtia pallonheiton tuloksia.
Olisi hyvä, jos pysyisit edes 20-vuotiaaksi asti pois em. paheista, niin sinusta voi jotain kehittyäkin! - PÖh lll
Älä viitsi kalastella kehuja täällä. Tuo tekniikkakilpailu ainakin meidän joukkueessa oli iso vitsi. Parhaat ei edes lähteneet siihen ja valmentaja teetätti omalla muksullaan sen kahteen kertaan että pääs mukaan. Pelitilanne kertoo miten hyvä oot, ei se montako kertaa lyöt tolppien väliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812386- 1831974
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1731831Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1191645Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311575- 1161416
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711175Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1701145Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771113Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,601080