Mun on jotenkin vaikea...

...sisäistää/ymmärtää tätä uutista:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2009112710672529_ul.shtml

Siis mitä vittua? 12-vuotias? Siis jotain on mennyt kyllä kotikasvatuksessa pahasti pieleen, jos oikeasti tuon ikäinen "harrastaa" jotain tuollaista. Ettei nyt vaan olis kuitenkin ollut 16v Ahmed-Mehmed jolla "sattuu olemaan" 12v paperit....

12

150

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monte34

      NIMELTÄÄN SIIS.
      MUT JOO JOKIN MENNYT PAHASTI VIKAAN.

      • Mutta jotain on mennyt todella pahasti pieleen, jos oikeasti 12 vuotias....
        En mä ainakaan tuon ikäisenä tiennyt miestään mitään. Pornoa olin joskus katsonut, mutta siitäkään en mitään ymmärtänyt. Ei aiheuttanut mitään reaktiota. Lähinnä ihmettelin, että mitähän ne oikein tekee ja miksi.


      • Richartti kirjoitti:

        Mutta jotain on mennyt todella pahasti pieleen, jos oikeasti 12 vuotias....
        En mä ainakaan tuon ikäisenä tiennyt miestään mitään. Pornoa olin joskus katsonut, mutta siitäkään en mitään ymmärtänyt. Ei aiheuttanut mitään reaktiota. Lähinnä ihmettelin, että mitähän ne oikein tekee ja miksi.

        ...niin olikohan sitä karvatkaan vielä kasvanu =D
        Vähän siinä ja tässä....


      • monte34
        Richartti kirjoitti:

        Mutta jotain on mennyt todella pahasti pieleen, jos oikeasti 12 vuotias....
        En mä ainakaan tuon ikäisenä tiennyt miestään mitään. Pornoa olin joskus katsonut, mutta siitäkään en mitään ymmärtänyt. Ei aiheuttanut mitään reaktiota. Lähinnä ihmettelin, että mitähän ne oikein tekee ja miksi.

        menossa jo panemaan yhtä samanikäistä tyttöä joka oli muhun lääpällään.
        joo ei onnistunut :(


    • amaly

      itse en yhtään ole yllättänyt tuollaisista uutisista, niin että jatketaan vaan Suomessakin samaan malliin ja unohdetaan vaan tosiasia "että ei se mitä me aikuiset sanomme, vaan se mitä me teemme"

      Kotikasvatus on ydin, ja ympäristö kasvattaa myös niin lähi ja kauempikin.

    • monte34

      Opiskelijanaista kidutettiin tunteja asunnossa Keravalla
      Perjantai 27.11.2009 klo 16.09
      Opiskelijanainen koki kauhunhetkiä jouduttuaan entisen seurustelukumppaninsa ja tämän kaverin rajun pahoinpitelyn kohteeksi Keravalla.
      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009112710674363_uu.shtml

      kolme vuotta aivan liian vähän tuollaisesta

      • Älä sure

        Monte, se oli suomalainen nainen, joten se oli varmaan femakko ja femakollehan saa tehdä mitä haluaa, vai mitä.


      • monte34
        Älä sure kirjoitti:

        Monte, se oli suomalainen nainen, joten se oli varmaan femakko ja femakollehan saa tehdä mitä haluaa, vai mitä.

        mut sitähän sinä et varmaan usko


    • Mulle muistuu

      mieleen ainakin kolme vastaavaa tapausta Suomesta, jotka on olleet lehdissä. Tosin yhdessä uhri oli 5-vuotias, jonka raiskasi 14-vuotias, mutta muistan että yksi raiskaaja oli 12-vuotias, kun itsekin sitä kauhistelin.

      • ...on jo paljon kehittyneempi. Monella 14-vuotiaalla alkaa varmaan jo oleen jonkinlainen käsitys seksistä ja jonkilainen kiinnostus seksiin. Voihan tietenkin olla niinkin, että mä oon ollut poikkeava 12-vuotias kun en oo panemisen päälle silloin ymmärtänyt.


    • Kuulostaa omituiselta tuon ikäisiltä. Noi on ihan pikkuisiakin vielä.. ja vielä jotain 19v yrittänyt. Toivottavasti ei saanut kunnolla pataansa :)

      • ...ekana mieleen, että se 19-vuotias tyttö on varmaan vedellyt oikein urakalla päin näköä sitä kossia. =D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe