Voisiko tätä asiaa enää hienotunteisemmin kertoa? Eikö sokea reettakin jo ymmärtäisi, ettei kukaan halua häntä eu-kokouksiin? Vai pitääkö alkaa v*ttuilemaan suoraan päin näköä?
Halonen ei oikein tajua..
gerrrrr
9104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
hänellä ole muutama adjutantti ja couppari messissä, joten jos turviksiin jäät jumiin, niin puolusta oikeuksiasi vapaaseen ilmaisun voimaan.
- poliittinen hymiö -
"Eikös hänellä ole muutama adjutantti ja couppari messissä? Joten jos turviksiin jäät jumiin, niin puolusta oikeuksiasi vapaaseen ilmaisusi voimaan."
- poliittinen hymiö -
Pilaa lopunkin arvovaltansa vängätessään hallitusta vastaan. Olisi väistynyt suosiolla ja keskittynyt kansakunnan moraalisena johtajana toimimiseen päivänpolitiikan yläpuolella. Ei voi kuin ihmetellä.
koska sattuu olemaan demari? Onko sulla jotain niitä vastaan?
Onko enää mitään pilattavaa?
Aikoinaan minä arvostin Halosta, olen häntä äänestänytkin kerran. Mutta nyt hänen maineensa on silmissäni laskenut kuin lehmän häntä. Ja ei, hänen puoluetaustallaan ei ole mitään merkitystä. Demareissakin on monta ihan fiksua politikkoa, vaikken heidän poliittisia mielipiteitään jakaisikaan.
siitä, että Niinistö taas haluaa presidentin vallan säilyvän? On myös halosen tukena?
Ymmärrän hyvin, millaisissa oloissa vahvat presidentin valtaoikeudet on luotu. Mutta maailma on muuttunut ja sen mukana pitäisi muuttua Suomen perustuslainkin. Asialla ei tietysti olisi niin kiire, jos istuva presidentti käyttäisi valtaoikeuksiaan säästeliäämmin. Ja aivan samoin ihmettelen Niinistön halua säilyttää vahva presidentti. Ehkä he molemmat ovat aikansa lapsia, eikä ajatusmaailma muutu samaan tahtiin kuin ympäröivä maailma.
kokoomuslaiset helvetttiin kokouksista