onko kukaan ollu? hogan mining vaikuttaa hyvältä vaihtoehdolta.eiku sinne..
elikkäs, jos joku vois kertoo kokemuksistaan?kannattiko, jäikö säästöjä, ymsyms??
kiitos!
elikkäs, jos joku vois kertoo kokemuksistaan?kannattiko, jäikö säästöjä, ymsyms??
kiitos!
Vastaukset 4
Vanhimmat
en oo ollu mut kiinnostas kyllä...
mitä tiedät itse tästä?
...työtäkin sitten tehdään.
Kaivoksilla keskimääräinen vuosiansio on n.110 000 aussitaalaa,about 68 000 euroa.
Työvuorot useimiten 9 työtä,5 vapaata tai 21 työtä,7 vapaata. (Yllätys,yllätys,jälkimmäisissä tienaa paremmin.)
Työpäivä on 12h.
Osa kaivoksista on "liiton sopimuksessa",osa ei. Vältä viimeksi mainittuja. Siellä ei juuri turvallisuudesta,ym. välitetä. Kiinan kaivosonnettomuuksista uutisoidaan Suomessakin,jostain syystä Australiassa tapahtuvista ei.
Ai että olenko ollut?? No en helvetissä:) Australiassa olen kyllä käynnyt,faijan broidi asuu siellä ja on juuri "mining"hommissa.
Itsekkin olen kovasti harkinnut lähtöä australiaan töihin. onko jugckan faija ja broidi missäpäin autraliaa töissä? vielä kun pääsisi sellaiseen paikkaan missä olisi muitakin suomalaisii..
onko ausseissa paljon suomalaisia tunneli/louhinta hommissa? itellä moiseen kiinnostusta on. koulutusta ja työkekomusta löytyy.