Kirjoitelkaa erinlaisia tarinoita siitä mikä on TEIDÄN ITSENNE MIELESTÄ parasta ravinto-oppia ja erityisesti millä ARKIPÄIVÄISILLE tavoillanne olette päässeet eroon pysyvästi ylipainoistanne !
Niitä kertomuksia täällä kaivataan / vastapainoksi tuolle iän-ikuiselle inttämiselle jonkun YKSITTÄISEN "dietin " erinomaisuudesta vaativissa kenttäolosuhteissa !
Tässä Joel Worna : tuhkakasvoinen pimeän ravintorasvan trokari !
Niitä kertomuksia täällä kaivataan / vastapainoksi tuolle iän-ikuiselle inttämiselle jonkun YKSITTÄISEN "dietin " erinomaisuudesta vaativissa kenttäolosuhteissa !
Tässä Joel Worna : tuhkakasvoinen pimeän ravintorasvan trokari !
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tämä on VÄHÄHIILIHYDRAATTISET DIETIT -palsta. Tällä palstalla on tarkoitus keskustella nimenomaan tästä aiheesta. Jos sinulla tai muilla on tarve keskustella joistakin muista dieteistä, niitä käsitteleviä keskustelupalstoja löytyy varmasti. Myös Suomi24 -palvelusta. Esimerkiksi Suomi24:n YLEISTÄ LAIHDUTUKSESTA -palsta sopii mainiosti mainitsemaasi tarkoitukseen. Tervemenoa sinne!
En ymmärrä pyrkimystäsi ohjata tälle palstalle kaikkea muuta kuin palstan aihetta käsitteleviä keskusteluja. Tai kyllä minä oikeastaan ymmärrän, sinun tarkoituksesihan on sabotoida tätä palstaa. Syytä siihen en ymmärrä. Tuollainen häiriköintihän on sairasta...
olen vannoutunut vhh lainen ,mutta avoin kaikille muillekkin a sioille / toisin kun sinä !
pikkusieluisuus on 1800-luvun jäänne !
herää olemme saavuttaneet jo toisen vuosituhannen
pelkää että status katoaa jos tänne tulee piirunkin poikkeavia kirjoitustyylejä ikivhh:ta
Vierivät kivet ei sammaloidu !
ei haistattele toisille VHH-laisille joten trollauksesi epäonnistui surkeasti. Kaikki tuntemani VHH-laiset kannustavat muita ja keskustelevat asiallisesti mielipiteitä vaihtaen.
vaan on aina pyyteettömästi kannustanut toisiakin keskustelemaan ?????????????????
epäonnistuit taas surkeasti ( sanojasi lainatekseni ) puhdasotsaisuudessasi !
ja kun VHH tarkoittaa vähähiilihydraattisuutta niin löytyy useita vaihtoehtoja Atkinsista Heikkilään. Eihän täällä muut syyllisty inttämiseen kuin nuo VHH:n vastustajat jotka hyökkäävät silmittömällä raivolla VHH:laisten kimppuun solvaten ja pilkaten.
Vähähiilihydraattisuus on minun ja muiden VHH:laisten mielestä PARASTA RAVINTO-OPPIA niinkuin palstan aiheeseen kuuluu. Eilenkin täällä oli yksi vegaaniksi itsensä ilmoittanut kirjoittaja ja yritti inttää kasvisruokavalion hyvistä puolista vaikka hyvin tietää että VHH:lla suositaan lihaa ja eläinrasvoja.
TUSKIMPA VAAN !
Tunnen miehen ja olen vakuuttunut että oikea TOSI VHH lainen on avarakatseinen ja altis uusille tuulille !
Mutta jos tätä aloitusta lukee kuin piru raamattua tulee kirjoitusjälki tuonkaltaiseksi kuin teillä nyt on !
ELI UUSIA TUULIA KAIVATAAN VHH PURJEISIIN !
eikä hän kiellä asiallista keskustelua. Antti on joskus seurannut tätä palstaa ja on sitä mieltä että täällä on paljon asiattomia törkykirjoituksia. Siksi me perustimme dojolaiset.com jonne täytyy rekisteröityä omalla nimella ja kuvalla. Sinne ei palstahäiriköt ja trollaattorit pääse. Jäseniä on jo 570. Siellä voi keskustella niin VHH:sta, ruokaresepteistä, rokotuksista, kolesterolilääkehuijauksesta jne. Siellä voi perustaa erilaisia ryhmiä, on musiikkia, taidetta, matkailua ihan mitä halutaan. Ei netissä tällainen vaihtuvien nimimerkkien kirjoittajien salliminen toimi.
Uusia tuulia tarvitaan, siitä olemme yhtä mieltä. Pekka Puskan lautasmallien aika on tullut tiensä päähän. Sairaita tulee liikaa ja hoito- ja lääkekulut ovat kasvamassa niin että kansantaloutemme ei enää kauaa kestä KELA siitä on jo varoitellut.
kun sinulla on kymmeniä MUITA FOORUMEJA jossa olet uskottava itsellesi ja muille !
Täällä et ole edes menetetyn aikasi arvoinen ja silti kirjoitat tänne joka toinen tunti ?
Oletko todella niin turhautunut elämään pettynyt ettet pysty asiallisiin vastauksiin. Minulla ei ole kymmeniä muita foorumeita ja motiivini olla tällä palstalla on se että en halua jättää VHH-palstaa kaltaisillesi vastustajille jotka vain häiriköivät ja suutuspäissään tai muuten vain päissään vittuilevat asiallisesti kirjoittaville VHH-laisille.
sama kuin esim, suutari joka on paikannut 30 vuotta joka päivä Nokian kumisaappaita ,ei näe enää Italialaista laatusaapasta vaan pistää naskalilla polveensa silkasta pelästyksestä !
LOOGISET JOHTOPÄÄTÖKSET pelottavat typeryyksiä ja valaisevat viisaita ?
Muista aina että uteliaisuus on kolkutin viisauden ovella !
ollut vuodesta 2005 lähtien kun kaivaa arkistoistaan minun kirjoittamia viestejä ja trollaa joka päivä palstalla. Tarkoituksenaan vain minun nolaaminen ja vastustaminen palstalla.
Muista että VHH on ikuista ja niin myös kirjoittaminen VHH-palstalla.
Viisaus lakkaa olemasta viisautta kun tulee liian ylpeäksi itkemään,liian tosikko nauramaan, ja liian itseään täynnä oleva,etsiäkseen muita kuin itseään !
.Kyllä maalla on mukavaa,,,,,,,,,,,,,,,
sormesi harallaan.
hyvät kipinät hyppivät usein sormista sormiin !