Onko jossain olemassa jonkinlainen rinnakkaismaailma, jossa kaikki naiset ovat tyhmiä, kaikki nuoret naiset ovat lähiökapakoiden ilmaisia panopuita ja kaikki yli kolmikymppiset naiset elähtäneitä yksinhuoltajia, jotka naivat ihan kaikkea, joka liikkuu? Tuossa maailmassa kaikki miehet taas ovat läppäriensä ääreen jumittuneita, epäsosiaalisia naistenvihaajia ja vähintään joka toinen heistä viettää iltansa purkamalla väkivaltafantasioitaan keskustelupalstoille eikä ikinä pääse naisen kanssa edes kättäpäivää-etäisyydelle siitäkään huolimatta, että kaikki naiset naivat ihan kaikkea, joka liikkuu?
Missä tuollainen maailma sijaitsee? Silmillä sitä en ole onnistunut näkemään, joten olisiko mahdollista, että se on muutamien kovaäänisten ihmisten omassa päässä ja mielikuvituksessa vain?
Missä tuollainen maailma sijaitsee? Silmillä sitä en ole onnistunut näkemään, joten olisiko mahdollista, että se on muutamien kovaäänisten ihmisten omassa päässä ja mielikuvituksessa vain?
Vastaukset 1
Vanhimmat
"Missä tuollainen maailma sijaitsee? Silmillä sitä en ole onnistunut näkemään, joten olisiko mahdollista, että se on muutamien kovaäänisten ihmisten omassa päässä ja mielikuvituksessa vain?"
No ei se nyt niin ihan vaan muutamien maailma ole, mutta kylläkin sellainen maailma että ei siitä totisesti missään näissä julkisissa tiedotusvälineissä kerrota vaan ihan tietenkin siitä halutaan vaieta ja tulkita nämä asiat toisin.