Pankista tuli kirje jossa sanotiin pankkikorttini menevän vanhaksi ja ottaa yhteyttä konttoriin tai soittaa palvelunumeroon. No minäpäs sinne pankkiin sitten tungin kun kerran oli muutenkin Kittilässä käyntiä. Siellä oli 3 työntekijää joista yksi poistui oikealle puolen omaan lokeroonsa, palvelutiskillä ollut henkilö toimitti minut neuvontaan ja neuvonnassa taas oli hommat kesken ja neuvotiin varaamaan aika ens viikolle, että voitais pankkikortti asiaani pohtia. Eihän tietenkään minulla ollut työvuorolistaa mukanani, enkä ole opetellut sitä ulkoa, joten sanoin, että antaa sitten olla. Ja kuuitenkaan pankissa ei ollut AINUTTAKAAN ASIAKASTA minun lisäkseni. Minusta on törkeää se, että minun pitäis uhrata vapaapäiväni jos edes sattuisin saamaan vastaanotto ajan pankkiin vapaapäivälleni, ja ajaa taas Kittilään jotta saisin pankkikortin jolla voisin käyttää OMIA vähiä euro raukkasiani. Ymmärtäisin asian jos pankissa olisi ollut tunkua asiakkaista, mutta kun ei ketään, mutta henkilökuntaa ainakin 3. Ja sitten ovat vielä menossa lakkoon ,kyllä tuon tason palvelu pitäis jaksaa vähemmälläkin rahalla hoitaa.
Sanonko minäkin tänään töissä asiakkaalle, että jos ei tämä ruoka maita niin sovi kokin kanssa jos hän tekisi teille ruan ens viikolla.
Sanonko minäkin tänään töissä asiakkaalle, että jos ei tämä ruoka maita niin sovi kokin kanssa jos hän tekisi teille ruan ens viikolla.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tekisin valituksen työntekijöist'ä ,soittaisin pankinjohtajalle .,palkkaa nostetaan ,mutta töitä ei osata tehdä !
tuo tuommoinen. Kyllä se pitäisi asiakasta palvella,kun sinne joku joskus tulee.
Itse olen kohdannut ,myös tuollaista ylimalkaista käytöstä. Pitää melkein anteeksi pyydellä ,kun tuli Konttoriin sisälle.
Kannttaisi harkita pankin vaihtoa,jos on mahdollista.