The End Is Near, But We Are Still Here

Dead by Dolls

Mikä ero on spämillä ja promoamisella? en tiedä mutta joku sano, että spämmätkää niin saatte palautetta.. Enpä tiedä siittäkään, mutta käykääs kuuntelemassa http://www.myspace.com/deadbydolls3 tuolla Dead By Dollsin Debyytti "The End Is Near, But We Are Still Here". Kertokaa ihmeessä miltä maistui.

8

732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuortyttö

      hyväähän tuo oli :) entiiä miks,mut jostain syystä tuli ihan kpl alusta evil a go go misfitsin alkuajat mieleen :D

    • Irmeli Suur-Salosta

      Ei se pahalta maistunut! Kuuntelin kaikki, ihan helposti ne alas meni.

      Hyvät ja vahvat vaikutteet... Vaikkakin jostain välistä puskee jotain pieniä 2000-luku/jenkkiteinipunk -hetkiä, mutta annetaan anteeksi, niitä on niin sopivan vähän.

      W.I.N.E jäi päähän. Sen kertosäe (joka muuten kuulostaa Smells like teen spiritin lopulta) pitäisi jotenkin nostaa paremmin esiin tuolta (monissa muissakin biiseissä sama juttu)... Nyt se vähän meinaa livahtaa ohi, ja se olisi sääli. Get around on tosi hieno myös. Hiomista ehkä olisi, mutta älkää missään tapauksessa poistako räkäää... Tosin ette varmaan enää hio mitään jos teiltä tulee TÄNÄÄN albumi ulos (tos yhessä kuvassa luki)?

      Nimi hieman hämää: tuo liikaa mieleen New york dolls -coverbändin, ja sitähän ette ilmeisesti enää ole. Lisäksi nimeen liittyy pieniä ulkonäköodotuksia, mutta ei teillä ollutkaan mitään korkokenkiä ja röyhelöitä...

    • Dead By Dolls

      Kiitos tytöt palautteesta. Levyt jäi jumiin jonnekin päin singaporea, eikä kerinnyt julkkarikeikalle myyntiin...meinaa pistää kivekseen tollanen. Noh julkkari keikka meni loistavasti ja porukkaa piisasi. Seuraava veto onkin sitten näillä näkymin Kuopiossa K-klubilla 9.1.2010.

      t.mikko/Dead by Dolls

    • Dead By Dolls
    • maxuschi

      ihan ok. soundeissa ois paratamisen varaa.

      • anarko-marko

        Aika homahtavan kuuloista oli, sellasta muotikamaa, en ostaisi. Äitin omat pikkupunkit.


    • keke1977

      Ai tämä bändi. Otsikon perusteella en ole ketjua lukenut aikaisemmin, mutta tämähän olikin tuttu bändi. Granden keikalla Roissa noin (reilu?)kuukausi sitten näin livenä. Siellä oli ainakin selvästi illan paras bändi ja kovan keikan vetivät. omaavaruuden biisit ei kyllä vakuuttaneet yhtä paljon, joten onneksi jäi levy ostamatta.

      Mitä tuohon yhteen viestiin tulee, niin itse en löydä tästä mitään muodikasta ja ulkonäön perusteella äitin pikku punkkarit on jo yli kolmikybäsiä... Jotain tutun oloisia oli nuo jäbät, onkohan jotain muita bändi kytköksiä?

    • PunttiH

      Spammit ovat turhia ja ei toivottuja viestejä. Promoaminen on taas esittelemistä. Spammin palaute tuskin koskaan on positiivista. Esim. promolevy levy-yhtiöön voi tuoda levytyssopimuksen, mutta jos spämmäät bändiä levy-yhtiöön, et varmasti saa sopimusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      57
      5572
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      95
      3448
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      47
      3352
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      77
      2546
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      60
      2418
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      76
      1918
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      311
      1773
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1226
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      27
      1159
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      139
      1109
    Aihe