Mikä ero on spämillä ja promoamisella? en tiedä mutta joku sano, että spämmätkää niin saatte palautetta.. Enpä tiedä siittäkään, mutta käykääs kuuntelemassa http://www.myspace.com/deadbydolls3 tuolla Dead By Dollsin Debyytti "The End Is Near, But We Are Still Here". Kertokaa ihmeessä miltä maistui.
The End Is Near, But We Are Still Here
8
761
Vastaukset
- nuortyttö
hyväähän tuo oli :) entiiä miks,mut jostain syystä tuli ihan kpl alusta evil a go go misfitsin alkuajat mieleen :D
- Irmeli Suur-Salosta
Ei se pahalta maistunut! Kuuntelin kaikki, ihan helposti ne alas meni.
Hyvät ja vahvat vaikutteet... Vaikkakin jostain välistä puskee jotain pieniä 2000-luku/jenkkiteinipunk -hetkiä, mutta annetaan anteeksi, niitä on niin sopivan vähän.
W.I.N.E jäi päähän. Sen kertosäe (joka muuten kuulostaa Smells like teen spiritin lopulta) pitäisi jotenkin nostaa paremmin esiin tuolta (monissa muissakin biiseissä sama juttu)... Nyt se vähän meinaa livahtaa ohi, ja se olisi sääli. Get around on tosi hieno myös. Hiomista ehkä olisi, mutta älkää missään tapauksessa poistako räkäää... Tosin ette varmaan enää hio mitään jos teiltä tulee TÄNÄÄN albumi ulos (tos yhessä kuvassa luki)?
Nimi hieman hämää: tuo liikaa mieleen New york dolls -coverbändin, ja sitähän ette ilmeisesti enää ole. Lisäksi nimeen liittyy pieniä ulkonäköodotuksia, mutta ei teillä ollutkaan mitään korkokenkiä ja röyhelöitä... - Dead By Dolls
Kiitos tytöt palautteesta. Levyt jäi jumiin jonnekin päin singaporea, eikä kerinnyt julkkarikeikalle myyntiin...meinaa pistää kivekseen tollanen. Noh julkkari keikka meni loistavasti ja porukkaa piisasi. Seuraava veto onkin sitten näillä näkymin Kuopiossa K-klubilla 9.1.2010.
t.mikko/Dead by Dolls - Dead By Dolls
ei ehkä tilaamalla kerkeä. Mutta tilattua kuitenkin levyjä saa osotteesta
http://www.levykauppax.fi/artist/dead_by_dolls/the_end_is_near_but_we_are_still_here/
tai vaihtoehtoisesti
http://www.hittimaatti.fi/prod.php?c=69&prod=5473
taikka sitten vuodenvaihteen jälkeen suoraa meiltä tulemalla paikalle, joihinkin seuraavista paikoista
Iisalmi, Bar Saha 8.1.2010
Kuopio, K-klubi 9.1.2010
Rovaniemi, Pub Tupsu 16.1.2010
Näkemisiin ja kuulemisiin. - maxuschi
ihan ok. soundeissa ois paratamisen varaa.
- anarko-marko
Aika homahtavan kuuloista oli, sellasta muotikamaa, en ostaisi. Äitin omat pikkupunkit.
- keke1977
Ai tämä bändi. Otsikon perusteella en ole ketjua lukenut aikaisemmin, mutta tämähän olikin tuttu bändi. Granden keikalla Roissa noin (reilu?)kuukausi sitten näin livenä. Siellä oli ainakin selvästi illan paras bändi ja kovan keikan vetivät. omaavaruuden biisit ei kyllä vakuuttaneet yhtä paljon, joten onneksi jäi levy ostamatta.
Mitä tuohon yhteen viestiin tulee, niin itse en löydä tästä mitään muodikasta ja ulkonäön perusteella äitin pikku punkkarit on jo yli kolmikybäsiä... Jotain tutun oloisia oli nuo jäbät, onkohan jotain muita bändi kytköksiä? - PunttiH
Spammit ovat turhia ja ei toivottuja viestejä. Promoaminen on taas esittelemistä. Spammin palaute tuskin koskaan on positiivista. Esim. promolevy levy-yhtiöön voi tuoda levytyssopimuksen, mutta jos spämmäät bändiä levy-yhtiöön, et varmasti saa sopimusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731