Jälleen yksi nainen oli valinnut
väärän miehen
12544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se on silti hyvä, että miehet eivät koskaan valitse vääriä naisia, tai ainakaan siitä ei saa syyllistää miestä, koska mieshän on vain viaton naisten uhri.
Sitten on vielä näitä miehiä, jotka eivät ole koskaan valinneet väärin, koska heillä ei ole koskaan naista ollutkaan. Silloinhan on helppo syytellä muita vääristä valinnoista, kun ei ole tehnyt itse yhtään mitään. Ei voi kukaan arvostella :)
Naisethan aina vaativat, että miehessä pitää olla jotain salaperäistä kipinää että ihastuisi oikein kunnolla. Eli käytännössä nakkikioskitappelijat ja murhamiehet ovat niitä jotka saavat jo pelkällä olemuksellaan pikkuhousut märiksi.
No ihan samalla tavallahan suuri osa miehistä innostuu enemmän niistä avoimen seksuaalisista rohkeista naisista kuin tavallisista, rauhallisemmista tallaajista.
Jos taas sanotaan että "mutku on niitäkin miehiä jotka ei niistä pidä", niin ihan samalla tavalla on paljon naisia jotka ovat parisuhteessa ihan tavallisen, rauhallisen miehen kanssa.
Järjetöntä että mies tappoi 14 vuotta nuoremman vaimonsa!
ulkonäkö tai seksihistoria ei miellyttäny miestä?
Jos se ongelma olis just siinä ikäerossa. Ehkä se vaimo oli pettänyt ukkoaan nuoremman kundin kanssa ja kysymyksessä oli mustasukkaisuusmurha. Sehän on aika yleistä, että noissa ison ikäeron suhteissa se nuorempi osapuoli pettää. Ainakin mun kokemuksen mukaan.
Nämä osaavat suhteen alussa teeskennellä hyvin. Älkää syyllistäkö naisia siitä, että he joutuvat narsistin/pyskopaatin uhreiksi.
Naisen vietteleminen vaatii erityisen hyviä manipulointitaitoja, joita ainoastaan narsisteilla on.
Naiset ovat nirsoja, mutta harvoin kuitenkaan kirjoittavat kriteerilistoihinsa huippuluokan manipulointitaitoa, vaikka tätä ominaisuutta efektiivisesti arvostetaan kaikkein eniten ja pääsääntöisesti naiset päätyvät narsistien käsiin.
tappajastakaan näkynyt päällepäin että oli ottanut aikaisemmin vaimonsa ja avovaimonsa hengiltä. mitä nyt suomi24-palstalla piti puolustella miestä joka sittenv ähän myöhemmin ottikin hengen pois.
"en tiennyt" niinpä niin.
ensin vaimon Thaimaasta ja sitten tappoi. TÄYSPASKA MIES!
naisen toiminnasta. Voi olla, että AT-miestä kusetettiin taas pahan päiväisesti.
mitkä tahansa.
Ihmisiä ei saa tappaa minkään tekosyyn varjolla.