tilasin mekon nexteve.comista 9.11 ja mekkoa ei ole vieläkään tullut. onko muille käynyt näin? :S
nexteve.com tuotetta ei kuulu?
5
534
Vastaukset
Netti tilaukset voi joissain tapauksissa viipyä kuukaudenkin. Etenkin jos tilaushetkellä tilaamasi tuote on loppu!
- tsirppaa
Moikka. Itsekkin tilasin eräästä puljusta Jenkkilästä tavaraa ja meni yli kk saapumiseen, kun ennen tullut alle kahdessa viikossa. Finnairin lakosta johtui. Ja jos tilaamasi lähetys oli kallis ja iso se on voinut jäädä tulliin ja sieltäkin menee hetki ennekuin saat ilmoituksen, että tuotteen voi noutaa. :)
Tosin tuon nexteven sivuillakin lukee kyllä, että:
As of now, the expected total waiting time is about 2-3 weeks for most of our formal dresses.- voieii
ainakin sivuilla lukee että shipped. ja se ei oo VIELÄKÄÄN tullut. :o voiko toi olla joku huijaus juttu ja oon nyt menny sitten lankaan ja menettäny rahani ? :S
- eeeips
voieii kirjoitti:
ainakin sivuilla lukee että shipped. ja se ei oo VIELÄKÄÄN tullut. :o voiko toi olla joku huijaus juttu ja oon nyt menny sitten lankaan ja menettäny rahani ? :S
Nexteve.com ei ole huijausjuttu! Toki paketti voi hävitä matkalla, mutta luultavasti se vielä tulee, kestää vaan kuljetuksessa. :) Koita jaksaa odotella.
- voieiii
eeeips kirjoitti:
Nexteve.com ei ole huijausjuttu! Toki paketti voi hävitä matkalla, mutta luultavasti se vielä tulee, kestää vaan kuljetuksessa. :) Koita jaksaa odotella.
oon ihan paniikissa täällä että on menny rahat hukkaan. :S toivottavasti se tulee. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014355Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33476- 2443418
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792355Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851993Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391619- 1401310
- 151258
- 481218
- 991141