vika mp3-soittimessa ?

avuton12356

Hei
Olin eilen laittamassa musiikkia mp3-soittimeeni,kun se alkoi takkuilemaan jotain eikä lopulta saanut yhteyttä tietokoneeseen. Mp3-soittimen näytölle tuli teksti "Data acces connected usb",mutta kun soitinta yrittää yhdistää tietokoneeseen,tietokone sanoo että ubs-laite on vikatilassa eikä Windows tunnista tätä. Mp3-soitinta ei saa edes kiinni millään tavalla,vaan näytöllä on koko ajan se edellä mainitsemani teksti. Mitä täytyisi tehdä jotta saisi taas toimimaan ? :)

1

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • resettivä vaan

      Jos ämpärisoittimessa on paristot tai vaihdettava akku, ne kannattaisi ottaa irti ja laittaa jonkin ajan päästä takaisin. Ei ihan heti koska johonkin piirilevyllä olevaan konkkaan voi jäädä sen verran varausta että laite ei resetoidu ihan välittömästi.

      Kiinteällä akulla varustetussa laitteessa on yleensä erillinen reset-nappi joka on normaalisti sellainen pieni hammastikulla tai paperiklemmarilla painettava hantaaki pienen reiän pohjalla. Voi löytyä myös takakannen avaamalla. Applen tekeleissä ja muutamissa muissa resetointi tapahtuu painamalla yhtä aikaa kahta namiskuukkelia. Ohjeet löytyvät manuaalista.

      Voihan se härveli olla rikkikin joten ei muuta kuin heität seinään ja pyydät pukilta uuden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      318
      6874
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      3976
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3115
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2827
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1932
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1702
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1692
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1418
    Aihe