kertoin olevansa katkera, koska hänen ystävänsä harrastaa päivittäin seksiä miehensä kanssa vaikka hän tietää aivan hyvin, että saisi itsekkin seksiä milloin vain, missä vain ja keneltä vain sormiaan napsauttamalla.
Hänellä ei ole hajuakaan millaista on olla oikeasti ilman seksiä.
Hänellä ei ole hajuakaan millaista on olla oikeasti ilman seksiä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voit antaa numeroni kamunaisellesi ja pyytää soittamaan. Kerron rehellisesti ja ystävällisesti, miltä tuntuu olla 31-vuotias mies joka ei ole KOSKAAN saanut:
040-376 1649
Jään odottamaan puhelua...
kauniin kamunaiseni empaattinen seura tekisi todella hyvää monelle alemman tason miehelle. Itsellenikin se on tehnyt todella hyvää, se on tehnyt minusta empaattisemman ja hetkellisesti onnistunut tukahduttamaan psykoottisen naisvihan.
Kamunaiseni tuntisi varmasti aitoa empatiaa kolmekymppisen luuserimiehen onnettomasta tilasta.
Kiitos kauniista sanoistasi. Olisi mukava joskus päästä juttelemaan ihan kaveripohjalta jonkun naisen kanssa.
Itse en ole naisvihaaja. Olen lisäksi positiivinen ja uskon, että joskus aurinko paistaa taas minun elämääni...
Haluan arvostaa naisia ja olla rehellinen ja uskollinen, mutta tuntuu että naisia tällaiset arvot kiinnostavat yhtä paljon kuin kiihdytysajaja John Forcen ajaman varttimailin loppunopeus.
Se vihjasi sulle että voisit tehdä jonkin smoothin siirron! Tietty josset osaa tehdä siirtoa ilman friikkiä vaikutelmaa, niin sen mahdollisuuden huomiotta jättäminen tietty on yksi hyvä vaihtoehto. Tai jos tyttö on ailahteleva ja ärsyttävä, niin silloinkin kuuron korvan kääntäminen keskustelun tietyille sävyille on hyvä vaihtoehto, itsekin toimisin niin.
Olet muuten onnekas, kun sulla on kamunaisia. Mulla ei ole ksokaan ollut yhtään. Olen vähän "etääntynyt" naisista...
on muuten erittäin paha sudenkuoppa miehelle. Kuten Hännikäisen Timppakin sanoin, että jos on tarpeeksi kauan ilman vastakkaisen sukupuolen seuraa niin siitä tulee itseään ruokkiva noidankehä. Tämä tarkoittaa käytännössä sitä, että mitä pitempään on ilman minkäänlaista naisseuraa niin sitä korkeammaksi nousee kynnys ottaa puhelin käteen ja soittaa naiselle. Itsekkään en ole kyennyt soittamaan yhdelle naiselle vaikka olen yrittänyt kerätä rohkeutta jo kuukausia. Torjunta pelottaa liikaa.
Näin ollen kannattaa pyrkiä olemaan kaverinaisten seurassa silloin tällöin vaikka ne ovatkin pelkkiä kaverisuhteita.
"Tuo etääntyminen on muuten erittäin paha sudenkuoppa miehelle. Kuten Hännikäisen Timppakin sanoin, että jos on tarpeeksi kauan ilman vastakkaisen sukupuolen seuraa niin siitä tulee itseään ruokkiva noidankehä. Tämä tarkoittaa käytännössä sitä, että mitä pitempään on ilman minkäänlaista naisseuraa niin sitä korkeammaksi nousee kynnys ottaa puhelin käteen ja soittaa naiselle. Itsekkään en ole kyennyt soittamaan yhdelle naiselle vaikka olen yrittänyt kerätä rohkeutta jo kuukausia. Torjunta pelottaa liikaa."
Just näin se on. Tämä on asia jota ei tällaista koskaan kokemaan joutuvat naiset voi mitenkään ymmärtää, ja sitä monet miehetkään eivät ainakaan halua ymmärtää silloin jos asia ei heitä koske.
Eikä se pidemmän päälle tämä kynnyksen kasvaminen tule pelkästtän vaan omasta arkuuden kasvamisesta, vaan mukaan tulee ympäristön paineet sitä kautta että ei enää koe olevan edes mitään soveliasta paikkaa tai tilannetta sille että johonkin naiseen voisi alkuunkaan tutustua. Ei auta sitten enää sekään vaikka joku nainen hyvinkin selvästi flirttaisi ja antaisi ymmärtää kun estyneisyys on vanginnut miehen tässä asiassa. Estyneisyys ja näistä asioista pihalla oleminen kasvaa siihen mittaan, että se totaalisesti ja lopullisesti sulkee miehen ulos näistä kuvioista, eikä tässä todllakaan tarvitse miehen olla mikään ruma tai sellainen josta ei naiset periaattessa kiinnostuneita voisi olla. Se on että ruma mies titenkin helpommin ajautuu tällaisen kohtalon uhriksi, mutta myös esim. joskus naisten hyvinkin ihailema mies voi ajauta tällaiseen tilaan joskin eri syistä. Ehkä joku n.s. tavis-mies on vähiten vaarassa ajautua tällaiseen tilaan näissä naisasioissa.
"Näin ollen kannattaa pyrkiä olemaan kaverinaisten seurassa silloin tällöin vaikka ne ovatkin pelkkiä kaverisuhteita. "
Ilman muuta jos sellainen suinkin mahdollista vaan on, sillä se ainakin edesauttaa kuvioissa mukana pysymistä.
Rumuuttakin yleisempi syy tälläiseen tilaan ajautumiseen on miehen raittius. Koska Suomessa naisiin tutustuminen tapahtuu pääasiassa baareissa tai kosteissa illanvietoissa, ei raittiille miehelle tule juurikaan luontevia tilaisuuksia vastakkaiseen sukupuoleen tutustumiseen. Sitten hiljalleen mies ajautuu juuri tälläiseen tässäkin viestiketjussa kuvattuun tilanteeseen josta tulee pysyvä. Vaikka mies alkaisikin sitten myöhemmin ryyppäämään, usein tämä johtaa vain alkoholismiin eikä naisiin enää tule tutustuttua.
Hyviä pointteja kaikilla edellisillä kirjoittajilla!
Kiitos kannustuksesta!