Oon 15 (kohta 16) vuotias poika Tampereen Hatanpäältä, ja ettisin rumpalia, rytmikitaristia, soolokitaristia, basistia, ja syntikan soittajallekkin ois käyttöä.14-16v. Sukupuolella, tai sillä oletko läski, vai luinen tikku ei ole minkäänlaista merkitystä muusiikin kanssa.
Osaan kirjoittaa englanniksi todella hyviä sanoituksia, ja periaatteena ois tehdä omia biisejä. EI COVEREITA, se on vitun raukkamaista.
Biisejä jotka olisivat ajatusmaailmaltaan synkkiä, ja vaikka ottaisivat kantaa maailman epäkohtiin.
Ihan omanlaista joka ei kopioi minkäänlaista bändiä.
EI OO VIELÄ BÄNDIKÄMPPÄÄ!
Mun irc tunnus on respect69, ja sähköposti [email protected].
Alternative rock tyylinen bändi kaipaa jäseniä
2
388
Vastaukset
- Monkibomber_93
Meinaatsä että sä saat paljonkin keikkoja jos sä meet heittämään että "me ei sit soiteta yhtään mitään covereita"? Ihmiset haluaa kuulla tuttuja biisejä eikä sun omia "mestariteoksia". Olkoon ne vaikka maailman parhaita biisejä, mutta ihmiset ei tunne niitä, joten ihan turha tolla asenteella yrittää saada mitään aikaiseksi. Ekaks luodaan mainetta helvetin kovina soittajina ja esiintyjinä ja sitten ruvetaan esittämään omia biisejä.
Ja kitke toi ylimielisyys pois, koska sen kanssa et tule pärjäämään musamaailmassa. - Jack_cover_until
Hei
Edustan erästä erittäin tunnettua irc-tunnusten ja coverbändien brändääjää. Me olemme kanssasi samaa mieltä, että coverbändit ovat aikansa eläneitä ja olisi aika tarttua ns. härkää sarvista ja ottaa "talliin" kunnon bändejä. Olisimme siis kiinnostuneet kuulemaan tuotantoasi ja olismme valmiita buukkaamaan samoille "lauteille" suomen ykkösrivin artisteja (mm. Lauri Tähkä, Lets Eppelin, Wack Sabbath, Amores, Burarum, Rirva).
Toivottavasti lähetät näytteet ja CVsi osoitteeseen [email protected].
Cheers,
Jack
Cover Coverage Oy
Mager of Head Chiefing
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111635Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968841Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.124407Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka223968Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53861Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73646- 903636
Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle143446Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343222Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452425