Saatteko miehet omilta elämänkumppaneiltanne ...

riittävästi lämpöä ja hellyyttä? Osaavatko naiset pitää miestä hyvänä? :)
15360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

yritätkö tunkea itsesi toisten ihmisten parisuhteeseen sen heikkona hetkenä?

Äänestä

Jotkut osaavat hyvinkin, mutta etenkin nuorempana, 4-5-vuotta sitten tapaani eivät paljoa noihin asioihin kiinnittäneet huomiota. Kirpela nyt ainakin osaa... ja luulen, että niin moni muukin täällä. :)
Niillä aiemmin tapaamillani on ollut jotain pelkoa hellyyttä kohtaan ja luulen, että nuoremmilla ihmisillä voi olla vähemmän kiinnostusta siihen.

Äänestä
  • ei hellyyttä. Mies voi rohkaista naista hellyyteen, tai olla rohkaisematta.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    ei hellyyttä. Mies voi rohkaista naista hellyyteen, tai olla rohkaisematta.

    hellä, mutta he oli jotenkin kylmiä ihmisiä.

    Äänestä

sitä nykyisessä suhteessani melkolailla paljon. En nyt ihan liikaakaan, mut melkein :) Silittelee ja rapsuttaa aina kun vaan on kosketusetäisyydellä.

Äänestä

Kaikkea saan juuri sopivina annoksina, ja kivalla vilpittömällä asenteella annettuna.

Äänestä

Ennemminkin koen että hellyys on se mitä tapahtuu kun nainen oikeasti kunnioittaa ja luottaa mieheensä ja tukee häntä elämässä. Tällöin "tarpeeksi hellyyttä" ei ole tarve itsessään, mutta sen edellytysten puuttuminen voi tarkoittaa tunnetta että hellyyttä on liian vähän.

Vain kohtaamisen, arvostuksen ja kunnioituksen kautta päästään tilaan jossa hellyydellä on sen merkitys eikä se ole vain lääppimistä. Suhteissa joissa pohja ei ole kunnossa ei ole ei hellyyskään ole kovassa kurssissa.

Kosketuksenkaipuu on pohjimmiltaan sielullisen yhteyden kaipuuta. Hellyys on sinetti muttei kirjeen sisältö.

Äänestä
  • Miksiköhän mä säädän ketjussa joka on tarkoitettu elämänkumppanisille. No... vasen käsi ei välttis tiedä mitä oikee tekee...

    Äänestä

Kaikki ovat aina osanneet pitää hyvänä. Jos eivät ole, niin ovat pian olleet entisiä heiloja. Jos joku on väittänyt, ettei ole tottunut hellyyteen ja läheisyyteen, niin vika on minun tulkintani mukaan ollut yleisessä kiinnostuksen puutteessa. Muutenhan naiset olisivat sen pikaisesti mielikseni opetelleet. ;-)

Äänestä

Varmaan tuollaistakin palvelua saisi, jos sitä kysyisi. Yleensä lämpö ja hellyys sisältyy luontevasti perinteiseen intiimipalveluun, joten erillisiin gf-palveluihin ei ole ollut tarvetta.

Äänestä

...voin sanoa, että en saa.
Kyllä ne osaa, mutta on eri asia haluaako ne pitää miestä hyvän ja jos haluaa niin ku on se mies.

Äänestä

Oletko itse poju koskaaan saanut naista?

Äänestä

Ja m i n k ä h ä n v i t u n takia sun paskalänkytys aloituksiis pitäis edes kommentoida??!Vaikutat siltä et tarvitset jotain erityisopen huomiota 24/ 7.--------------------->Siis PSYGIATRIN APUA!!!

Äänestä

.

Äänestä

dazu, mikä sinua oikein vaivaa?

Jätkä naamioituu naiseksi ja kyselee tyhmiä :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


persona-non-grata kirjoitti:

riittävästi lämpöä ja hellyyttä? Osaavatko naiset pitää miestä hyvänä? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu