Poika sai joululahjaksi uude iPod:n. Voisko joku selventää mistä johtuu ettei saada uusia latauksia siirtymään iPodiin vaan jäävät Limewireen. Vanhat koneella jo olleet biisit kyllä siirtyivät ihan hienosti. On todella ärsyttävä ongelma, eli mitä teen?
Nimim. Todella epätoivoinen ja ajastaan jäljessä oleva iskä
limewire iPod ja iTunes
7
582
Vastaukset
- vesku_orig
siis uusia latauksia ei saa siirrettyä LimeWiren latauskansiosta iTunesiin? Vai että eivät näy [käyttäjänimi]LimeWire -valikossa iTunesin vasemmassa reunassa?
Onhan ladatut tiedostot iTunesin ymmärtämässä muodossa? Ettei esim. .wma -filuja?- woitto
Poistin kaikki ohjelmat ja latasin ne uudelleen mutta nyt ei kappaleet siirry enää edes limewirestä iTunesiin. Tuntuu aika hankalalta systeemiltä. Eikös tälläiset siirrot ynnämuut pitäisi toimia ihan automaattisesti? Mitkähän asetukset minulla on pilessä?
- Mäkkitupalainen
woitto kirjoitti:
Poistin kaikki ohjelmat ja latasin ne uudelleen mutta nyt ei kappaleet siirry enää edes limewirestä iTunesiin. Tuntuu aika hankalalta systeemiltä. Eikös tälläiset siirrot ynnämuut pitäisi toimia ihan automaattisesti? Mitkähän asetukset minulla on pilessä?
> Poistin kaikki ohjelmat ja latasin ne uudelleen
Tuo voi olla tyypillinen Windoze ongelman ratkaisu, mutta Maceissä yleensä täysin tarpeetonta.
iTunes on kaiken toiminnan keskus ja musa pitää saada ensin sen kirjastoon, jonka jälkeen se synkronoituu iPodiin automaagisesti, kun se kytketään tietokoneeseen.
- tpi
et varasta niin kappaleita, vaan ostat musiikkisi, niin voi toimia. Varastitko sen Ipodinkin?
- woitto
älä mölö huutele isommilles. iTunes ei siis ei siirrä edes cd:ltä siirrettyjä biisejä iPodiin. Täytyy kai vaan sanoa, että paskan möivät. Pitää palata vanhaan kunnon samsungiin, toimii moitteetta missä tiedostoissa vaan.
- Mäkkitupalainen
woitto kirjoitti:
älä mölö huutele isommilles. iTunes ei siis ei siirrä edes cd:ltä siirrettyjä biisejä iPodiin. Täytyy kai vaan sanoa, että paskan möivät. Pitää palata vanhaan kunnon samsungiin, toimii moitteetta missä tiedostoissa vaan.
Oletko varma ettet itse huutele isommilles…
iTunes synkronoi iPodin koko kirjaston tai valitun soittolistan sisällöllä.
Onko kipaleet CDltä siirretty iTunesilla vai jollain rimputtimella, joka tuottaa kelvottomia wma-mössöläjiä?
- ohjeita
1. vedä valmiit lataukset tietokoneen musiikkikansioon (jos käytössä on PC)
2. muuta iTunes oletus mediasoittimeksi ohjauspanelin kautta (ellei ole jo tehty)
3. tuplaklikkaa haluamaasi biisiä/klikkaa hiiren oikeanpuolimmaista nappia jolloin aukeaa pieni "sivuvalikko",,, valitse siitä avaa sovelluksessa (tai jotain vastaavaa) ja sieltä iTunes
4. nyt biisien pitäisi löytyä iTunes kirjastosta :) SITTEN VAAN SYNKKAAMAAN BIISIT PODIIN!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18211366
- 575412
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462677- 402355
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131831Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441775Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411440Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut271413Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61366Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371349