Kartellit

Mettänmyjäät 1997-2004 eikös olis aika tehä joukkokannne ja vaatia korvauksia laittomista karttelsta mettäyhtiöiltä. Nythän näyttäää käyvän niin että todellliset häviäjät eli mettänmyyjäät jäävät ilman korvauksia. Saivathan korvauksia asvalttiyhtiöltä muutama kaupunkikin kartellin todettua.
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mettänomistajille jotakin käteen myös ko nuo mettäorganisaatiot mitä lieneeki mettäkeskukset ja yhistykset lakkautettaisiin. Ei kai siinä tartte moninkeratsia neuvotaorganisaatioita ko puuta myy tai mehtää istuttaa. Ostaja ostaa ja myyjä myy jos hinta on kohallaan.Nythän ei isännälle taho jäähä mitään käteen ko neuvotaan ja valvotaan niin pirusti ja laskuja sataa. Tarttis vähän lakeja muutella notta käteenki jotain jäis.

Äänestä
  • mäkin möin pikkuleimikon. Eipä siitä jääny käteen juur mittään. Yhistykset ja piätykset ensin päältä niin taskurahat jäi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puukaupat kirjoitti:

Mettänmyjäät 1997-2004 eikös olis aika tehä joukkokannne ja vaatia korvauksia laittomista karttelsta mettäyhtiöiltä. Nythän näyttäää käyvän niin että todellliset häviäjät eli mettänmyyjäät jäävät ilman korvauksia. Saivathan korvauksia asvalttiyhtiöltä muutama kaupunkikin kartellin todettua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu