Kannattaako ostaa 30 euron hintaiset rullaluistimet, jos ei aio hirveää määrää "luistella?"
Neuvoja?
aloittelija
4763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mielestäni niin halpoja luistimia ei kantsi laittaa!
Itse aikoinaan laiton ekat rullikset ja ne olivat halvat ja sen kyllä huomasikin!
Eivät huilanneet kunnolla ja kummasti lenksuivat jalassa eivät siis istuneet lainkaan!
No sitten päätin satsata luitimiin ja laitoin silloin markoissa noin 1400 mk:n luistimet eli noin 240 egen luistimet ja olen edelleen niihin todella tyytyväinen vaikka en luistelekaan niin äly ahkerasti.
Kuitenkin kun on luistimista kyse niin hyvät luistimet ovat turvallisemmatkin ja niitä on helpompi ohjata, jarruttaa ja käyttäytyvät muutenkin hyvin verrattuna halpoihin luistimiin. Toki niissäkin on eroja.
Mutta ainakin minä opin, ettei tässä asiasiassa halvinta kantsi laittaa mutta sekin on maku asia mistä tykkää.
Nykyisillä luistimillani on todella nautinnollista luistella kuin jäällä konsanaan.
Minkäs merkkiset luistimet sulla on? Jos voisit vähän avittaa kun oon myös just hakemassa ensimmäisiä luistimiani, mutta ajattelin just että kyllä niihin ensimmäisiinkin varmaan kannattaa vähän rahallisesti panostaa.
Niinhän se on markalla saa markan tavaran, hinnassa ei kantsi pihdata sit pitää varmistaa jarrupalojen saatavuus tai ostaa niitä varastoon ja niitähän kuluu. itelläni kahdet kesässä kun luistelee ahkerasti
..ostamaan VÄHINTÄÄN 150€ luistimet. Ne halvat on ihan turhia ja vaarallisia. Tutut tyhmyyksissään ostivat halpoja ja sen kyllä huomasi luistelun raskaudesta. Ei siitä tullut mitään, kun ei eteenpäin tahtonut päästä:)