Olen turkkilaisen kanssa naimisissa. Lokakuussa tuli vuosi kun laitoin oleskelulupa hakemuksern maahanmuuttovirastoon. sieltä kielteinen kesäkuussa paperit Kouvolan hallinto-oikeuteen pitää odottaa kevääseen.En ymmärrä. Thaimaasta, venäjältä vanha ukko saa nuoren orjan itselleen muutamassa kuukaudessa. MIKSI??????? Siksi koska päättäjät on munan kipeitä vanhojapiikoja kateellisia niillä ei ole elämää.
lalalalaaaaaaaaaaaaallllalallalalallalallalallalall
lalalalaaaaaaaaaaaaallllalallalalallalallalallalall
Vastaukset 5
Vanhimmat
itse kuulu samaa sakkin ,olet munankipeä vanhapiika .Rahansa voi käyttää paremminkin ,kuin sijottamalla köyhään turkinpoikaan .Mistähän pitäs olla kateelinen,päinvastoin tiedätkö miten moni sääli teitä hölmöjä.
turkin koltiaisen tulisi karvakämmenien tapaan elättää naisensa, joten mikset muuta vuohipaimenesi luo?
http://static.lonelyplanet.com/worldguide/images/BN2256_8.jpg
Mikä ihme siinä on ettei etenkään suomalaiset naiset näytä tajuavan sitä tosiseikkaa että saadakseen oleskeluluvan pitää aviopareilta löytyä ihan oikeaa yhteiselämääkin eikä pelkkä lomaromanssi tai nettituttavuus.
Jos takana on ihan oikea suhde niin ei lupaakaan tartte montaa viikkoa odotella.
Jos ei ole omia asioitaan hoitanut kunnolla niin ihan turhaa siitä on Migriä syytellä tai niitä kadehtia jotka ovat asiansa hoitaneet niinkuin pitää.
"Thaimaasta, venäjältä vanha ukko saa nuoren orjan itselleen muutamassa kuukaudessa. MIKSI??????? Siksi koska päättäjät on munan kipeitä vanhojapiikoja kateellisia niillä ei ole elämää."
Jokin tässä sun logiikassa ei nyt oikein täsmää. Luulisi että kateellisten vanhojenpiikojen katkeruudesta saisivat kärsiä ennen kaikkea juuri nämä miehet, joille he eivät ole kelvanneet, ja jotka ovat hakeneet naisensa muualta. No joo. Vakavasti ottaen en kyllä usko munankipeyden juuri vaikuttavan suomalaisen virkamiehistön päätöksiin. Kyllä täällä on aika hyvä ja jämpti hallinto- ja päätöksentekokulttuuri. Hommat menevät virallisten prosedyyrien ja sääntöjen mukaan. Ja jos eivät mene, on kyseinen virkamies pian entinen virkamies. Kas kun heitä myös valvotaan.
Turkkiin jää jos virkamies niin parhaaksi katsoo.
Hyvä että tekevät työnsä kunnolla.
Pizzerioita suomessa on tarpeeksi ja thai/venäjänainen syyllistyy rikokseen huomattavasti pienemmällä todennäköisyysprosentilla kuin karvaranne.