Tänä vuonna minä lopetan pettämisen. Jätän mieheni ja alan sinkuksi.
Uudenvuodenlupaus
toinen nainen
22493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hetikö vai vasta loppuvuodesta?
Minä taas ajattelin hankkia useamman miehen tuon yhden pettäjän lisäksi :)
Sit nostan kytkintä ja "saan tarpeeksi",,,eli viimeistään maaliskuussa
Hanki toinen mies jo valmiiksi, sekös pettävää miestä harmittaa :)
hei, mäkin halluun liittyy keisseihin. Mistä saatte voiman?
Siis minä itse olen pettänyt miestäni toisen miehen kanssa viisi vuotta. Rakastan häntä, en miestäni. Olen vain ollut naimisissa, kun mieheni ei halua erota. Toinen miehenikin on naimisissä, hän tehkööt oman päätöksensä omasta avioliitostaan, minä en vaan itse enää halua olla pettäjä. Olemme yrittäneet lopettaa sivusuhdettamme, mutta ei se onnistu.
Kertoisinko miehelleni toisesta miehestä vai en? Toisaalta, ehkä hänen olisi helpompi luopua pettävästä naisesta, mutta toisaalta satuttaisihan se tieto enemmän, kuin se etten vain enää rakasta ja jaksa näytellä onnellista kaikille ystäville ja sukulaisille.
viitsit huora vielä rehvastella kun olet täysi jakorasia. No ennen maa repee kuin huora häpee.
En sanoisi noinkaan. Miehen on vielä vaikeampi luopua, jos tietää vaimonsa rinnakkaissuhteesta. Asia ei ehkä satuta häntä, mutta hänen kilpailuviettinsä herää ja se on paljon vaikeampi asia käsitellä kuin tunteet.
ei kuitenkaan rehvastellut mistään eikä edes huorannut. Itsetunnottomien miesten on kovin vaikea ymmärtää naisten tarpeita ja tunteita. Se on surkeaa ja häpeällistä.
tuo aloittaja on. On aivan sama pettääkö miestään yhden, vai useamman petturimiehen kanssa. Asia ei siitä miksikään muutu.
yhdelle, miten voi olla jakorasia? Ja entäs jos jättää oman miehen vallan ilman?
http://fi.wiktionary.org/wiki/jakorasia
pipariasi jollekkin vieraalle äijälle, niin huorahan sellainen muija on. Sellanen muija pettää myös muiden äijien kanssa.
Ihan tuttuja miehiä ovat olleet eikä toimituksen päätteeksi ole raha ole vaihtanut omistajaa...
http://fi.wiktionary.org/wiki/huora
lutka? Sellanen nainen on lutka.
eivät riitä kuvaamaan millainen idiootti olet.
huoria ovat myös ne miehet jotka pettävät, jakavat ja tyrkyttävät munaansa muille
olet esitellyt asiantuntemustasi naisten suhteen, heitäpä sitten parhaat palat matoansa vieraissa avannoissa uittavista ukkomiehistä?
miehellä on huora ja piste. Ei paskakaan muuksi muutu vaikka kuinka pesisi. Terveisiä vaan Jaanalle ja Kieloensiolle.
kommentoinnista, joka epäilemättä kertoi kaiken sielunmaisemastasi...
kaksi tyhmyriä kinaa mikä petturi on. Petturi on aina petturi sen enempää nimittelemättä. Halventaa touhua pettää omaa puolisoa, se ainakin on faktaa joka ei muuksi muutu.
pettureitten puolustaja. On varmaan itsekin petturi.
mikä analyysi... Joutilaisuus talvilomalla teettää kaikenlaista - sitäkin, että tulee lämpimikseen täällä löpistyä joutavia. Yksiavioisesti seurusteleva ikäneito on Kieloensio :-)
jopa on katkeroituneita ukkoja tällä palstalla, liekkö itse tullut petetyksi.
Mutta en ihmettele jos elämän on solmussa, kun tollasia kommentteja päästetlette suustanne.
kukapa meistä on niin pyhimys, että olisi varaa toisia huoriksi ja lutkiksi haukkua.
Aikuistukaa!