:) Musikkia kaikki itsensä rakastamisen arvoiseksi tuntevat nyt uni hiekat silmistä pois katse tarkasti liikenteeseen musikki hiljemalle harmien välttämiseksi mielikuva itsetä vammauteena ehkä hillitsee jokaista jonka mielestä kukaan muu ei osaa ajaa kehä kolmosen ulkopulella. Kärsimystä aiheuttavat myös masennus viha ja ahdistuneisuus joten :) toimin teidän musikkipäälikkönä sekä määrään palstalaisille hyvää kotimaista musikka :)
Me rakastamme kanssa
:)
12127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ensimäinen laulu kertoo että ,Aja varovasti isä /äiti.
Tietysti tämä pikku tytön laulu teistä monista tuntuu tosi lapsellisen naivilta sekä tooosi nooolooo Aivan kuin sekin että "uimamaisterit" näyttävät kuinka pelle hyppyt onnistuu tuntemattomaan vesistöön,
maantien kunigaat voivat mennä ostoksille ja ostaa uuden Alkoholimittarin siellä on moni teuvo maantiekunigas luottanut siihen omaan alkoholimittarin lukemaan sekä lähtenyt huolettomana liikenteeseen kunnes SEIS ja sitten teillä meni kortit kuivumaan sekä duunin teko ilman autoa täysin mahdotonta, onkx tosi nooolooo tai spdeee :)
ei ole esimerkki, jos kaksipyöräisiin vaihtaa.
http://www.youtube.com/watch?v=l7ukwgcC-bg
http://www.youtube.com/watch?v=29HWKanl_aI&feature=related
Apina aja siinä edelläsi
lueppa eläinoppi huolellisesti sekä katso myös kuvat :) kymmen apinaa kyllä tanssii piisin mukana mutta ei autossa.
http://www.youtube.com/watch?v=KSAGOxSs2uw&feature=related
katsovat ihmeissään kun ette lähde jääkiekko matsin jälkeen hulinoimaan vaan :) ooperaan sekä parasta ystävääsi kiität etkä vihaa kun hän otti sinut hellään huomaansa nulikoiden rähistessä jalkapallo matsissa niin se viha muuttuu yst,,ei ku YSTÄVYYDESKSI niin jykevää on Rakkaus :)
taitavat osaavat "ammatilisesti pätevät " ainakin paereissa huippu linja-auton kuljettajat jotka runnovat liikenteesä pitävät tyhmän uhka rohkeasti kiinni oikeuksistaan joille joustavuus on tuntematon sana ehkä joskus kuulleet autokouluissa kaahaavat simo salmisen sanoin kiihtyen kaahaten tolpatkin tulevat tielle jne,
lapset kauhuissaan aikuiset hytkyvät puolelta toiselle äkkinäisissä jarrtuksissa ja kuskilla on kivaa .
ei kuule ei nää kuin oman epäterveen egonsa johon linja-auto tuo lisä voimaa jota ei voimnsa Tunteessa halitse ,
hänen ajatuksiaan eikä tunteitaan ole ottaneet huomioon siellä suojatiellä hän näyttää keski sormeaan jalankulkijoille jotka eivät juokse suojatien poikki hän kadehtii ja vihaa riippuvuutta autostaan josta ei pysty luopumaan ennenmin hän syö halppisroskaruokaa sekä kulkee huonoilla kengän pohjilla ilman nastoja kaatuu loukkaantuu yhteiskunta maksaa itse aiheutetun vihassa tahallisen toheloinnin vaikka tieto yhteiskunta on tulvillaan tietoa vihan halitesemisesta sekä huonosta omanarvon tunteessa eläville.
...sattumat ja olosuhteet näyttävät aikuisena määräävän "kohtalon " kohtaloon uskomukset vahvistavat opittua avuttomuutta . Tuollainen elämä johtaa
ilottomuuteen kaavamaiseen, toivottomaan, sisälyksettömään elämään mm.
...Elämä on ihanaa kun sen oikein oivaltaa vaikka aina ei tuntuisikaan siltä :)
jopa pappia toivoivat mutta pojat vain joivat täällä härkimmät solvaavat ihmisten ulkonäköä kokoa painoa yms.
eivätkä edes tunne näitä hiljaisia miehiä jotka katsovat noita isänmaan toivoja häveten heidän käyöstä puheita ajatellen eihän he tullaisia poikia miehiksi kasvattaneet ...nii mieheksi pitkä matka omassa kehityksessä monellakin vakkarilla on miesten maailmaan mieheksi miesten joukkoon .
juipit ostaa "mun" kanssa matkalipun tallinaan ja lähtee vähän tsiikailemaan joo älkää mulle kertoko isojen poikien juttuja mä meen vaan alennusmyynteihin sitten tulomatkalla lauletaan korkalta ja kovaa ai jai vaaria kaikilla ei ole saaria mutta meidän vaarilla oma saari on :)
p.s tämä liikenne valistus päättyy nyt tähän toivottavasti olette oppineet että lähi aikoina talinnik on ollut turvalisin kulkiväline pikku pyrähdyksiin.
..Tahdotteko muuten tietää minkänäköisiä olette vaikkapa kuusikymppisenä :) lukekaa ite.:)
no ei tietenkään lähdetä nyt mihinkään kun duunissa ollaan toi piisi en muista mikä nimi siinä vaan joku hippijuppipunkkari laulaa työttömyys korvauksilla jne, sitä paitsi laivat ei ole törmäilleet viime aikoina...tää vaan tiedoksi kun palstalla on hivennen yksioikoista lukijaa eikä niin vähääkään
...siis rakkaat työnantajamme olemme täällä täysissä järjissämme vaikka ei sitä äkkinäinen uskoisi :)