Te jotka ajatte pyörällä esim töihin
ajatteko kun ei ole autoon varaa vai
kuntoilun & urheilun vuoksi.
Millä tyylillä kannattaa ajella
että ei luulla köyhäksi vaan sporttiseksi
ja dynaamiseksi menestyjäksi?
ajatteko kun ei ole autoon varaa vai
kuntoilun & urheilun vuoksi.
Millä tyylillä kannattaa ajella
että ei luulla köyhäksi vaan sporttiseksi
ja dynaamiseksi menestyjäksi?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä ole ollut tähäänkään päivään asti omalle autolle tarvetta, joten tulee välillä poljettuakin töihin julkisten kulkuneuvojen käyttämisen lisäksi.
Nykyisen hinnalla saisi jonkunlaisen halpisautonkin, muttei autot vain jaksa kiinnostaa tarpeeksi.
Tyylihän vaihtelee. Oma tyyli on varmaankin enemmänkin "mielummin lujaa kuin liian hiljaa".
Ei kai köyhyyskään häpeä ole... kuten ei tyhmyyskään. Pyöräily on arvokasta luuli muut mitä tahansa. Mun mielestä.
maksaa enemmän kuin huonon auton.
Ajan rahan ja kunnon vuoksi - ja senkin vuoksi, että säästän aikaa, kun ei tarvitse lähteä kehäteitä kiertämään. Itse "köyhäilen" ikivanhalla jopolla, mitä tuskin tämänikäisen kulkuneuvoksi moni uskoisi tai sitten ajan pitemmän kiekon kautta maantiepyörällä.
Autoon olisi varaa, mutta järki sanoo, ettei kannata hankkia vero- ja bensasyöppöä, jota pitäisi korjatakin. Pyörällä kunto kasvaa ja rahaa jää yli.
Sosiaalinen paine ei ole ainakaan tähän mennessä pakottanut luopumaan pyörästä - ketterästä ja edullisesta kaverista.