Toivon, että olisin rikas ja kuuluisa.

Tällöin olisi naisia pilvinpimein eikä tarvitsisi olla edes hääppöinen. Vituttaa olla tavallinen ihminen, jota ei kukaan huomaa.
3229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No jotain kautta se raha ja kuuluisuuskin on niille ihmisille tullut. On tietysti rikkaiden perheiden tai julkkisten kersoja joista tulee rikkaita ja kuuluisia automaattisesti, mutta muut ovat joutuneet jotain niiden eteen jotain tekemään.

Luuletko että jonkun menestyvän yrityksen luonut on saanut menestyksensä makamaalla kotona ja vain toivomalla olevansa rikas ja kuuluisi? Ei, vaan omalla työllään.

Äänestä

No kumpi on parempi: Olla rikas ja kuuluisa ja ympärillä paljon naisia, mutta tietäen etteivät ne naiset sinusta ilman rahojasi enää välittäisi vai olla tavallinen kaveri ja löytää se yksi mukava nainen, jonka kanssa perustaa perhe ja elää kestävässä parisuhteessa ?

Äänestä
  • parempi, että naisia vaikka olisikin niin kuin, että olisi yksin kuten nyt. Olisihan sellainen kiva löytää, mutta tuskin löydän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


looser. kirjoitti:

Tällöin olisi naisia pilvinpimein eikä tarvitsisi olla edes hääppöinen. Vituttaa olla tavallinen ihminen, jota ei kukaan huomaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu