Kaverit jotka soittavat jatkuvasti

ärsyttävää! Tuttua?
Omia juttuja höpisevät, jonnin joutavia suu vaahdossa asioista jotka ei kiinnosta mua pätkän vertaa. Tekis mieli jättää vastaamatta mut koska kyseessä on vanha kaveri ni ei polla anna periksi. Välillä jätän vastaamatta mut sitten omatunto kolkuttaa ja mä ite soitan takasin!!!!! Umpihullua!

Vinkkejä?
6185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

samalla tavalla.

Äänestä

Soittajalla on varmasti ihan oikeaa asiaa.

Äänestä

Miehen Logiikassa samalla ja hymähtelet jotain sopivaan väliin. Helppoo kun sen osaa! =)

Äänestä
  • Olen puhnut tunninkin puhelun nettikeskustelua katselemalla

    Äänestä

Mikäs kaveri se sellainen on, jonka jutut sua ei kiinnosta pätkääkään? Jos ei nappaa, niin sano se suoraan, tuskin se sun ainoa kaveris on. Hanuristahan se on kaikille, jos toinen ajattelee olevansa ystäväsi ja ihmettelee kun et riemastu soitosta, ja sinä hädin tuskin siedät sitä. Vähän sama homma kuin purisit ittees sormeen aina kun alkaa hymyilyttään.

Ja tota ikiaikainen kaverini -illuusiota ei tartte väkisin ylläpitää, vuodet vierii ja ihmiset muuttuu, niin se ystävyyskin sitten elää siinä samalla, toisinaan. Mullakin on liuta sellaisia tuttuja pentuvuosilta, joiden kanssa oli paljonkin yhteistä ikähaitarilla tuttipullo-teinikännit, mutta kun mielenkiinnon kohteet on tänäpänä hyvinkin erilaiset, niin yhteiset asiat on aika vähissä. Yhteydenpitokin on sitten harvinaisempaa, muttei tartte luuriakaan korville huitasta.

Sitten on se taikanappula siinä luurissas. Sen puhelimen voi panna kiinni, jos se liian usein kilisee. Toimii käsittämättömän hyvin kun haluat olla rauhassa.

Äänestä

äläkä soita takaisin. Kyllä ne saa kiinni aina jonkun toisen, jonka kanssa jutella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H.Erkki kirjoitti:

ärsyttävää! Tuttua?
Omia juttuja höpisevät, jonnin joutavia suu vaahdossa asioista jotka ei kiinnosta mua pätkän vertaa. Tekis mieli jättää vastaamatta mut koska kyseessä on vanha kaveri ni ei polla anna periksi. Välillä jätän vastaamatta mut sitten omatunto kolkuttaa ja mä ite soitan takasin!!!!! Umpihullua!

Vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu