Oletko ollut minun vastaanotollani ?

Muistatko sinä sinua hoitaneen tai hoitavien lääkäriesi nimet ?
Oletko sinä ollut joskus sitämieltä että lääkärin diagnoosi taikka tutkimus on ollut yht tyhjän kanssa ?
16192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

nimiä.

Kyllä ainakin kun mystisen kutisevan käsi-ihottumani takia ravasin lääkäreissä, niin ei heistä kukaan kyllä osannut sitä kertoa mulle mistä se johtuu. Se oli turhauttavaa. Mä heräsin joka aamu sormet raapimisesta verillä ja lääkärit vaan määrää rasvaa rasvojen perään. Äiti sanoi kokoajan että se johtuu stressistä ja mä vaan nauroin sille, kun sen mielestä kaikki mitä mulle tapahtuu johtuu aina stressistä:) Kuitenkin, lukuisten eri rasvojen ja kortisoni- yms.voiteiden tehottoman käytön jälkeen kun lopetin kaikki ne, ihottuma parani kuin itsestään. Kyllä mä siis vakuutuin että stressistä se sitten johtui, koska sitä ei ikinä ilmaannu muutakuin stressaantuneena.

En silti elämässäni nyt niin hirveen montaa kertaa oo lääkärissä edes ollut.

Äänestä
  • Heh, tuli niin kotoisa olo. Sun äiti on sit samanlainen kuin mulla (kaikki johtuu stressistä, tai on muuten psyykkistä) :)

    Äänestä

  • Kun on kuumetta tai on vilu, juo lämmintä ja pysy sisällä 2-3 päivää.

    Äänestä

Useimmiten muistan, ja on tosiaan useammankin kerran ollut tunne että "turhaan tuli käytyä". Pettymyshän se on, mutta kyllä siitä yli pääsee, ja aina voi vaihtaa lääkäriä, jos ei miellytä.

Äänestä
  • tietystä syystä tuon ~nainen~ nimimerkin? Se on meinaan mun ennen rekkautumistani käyttämäni nimimerkki :)

    Äänestä

  • vänksy kirjoitti:

    tietystä syystä tuon ~nainen~ nimimerkin? Se on meinaan mun ennen rekkautumistani käyttämäni nimimerkki :)

    .

    Äänestä

  • vänksy kirjoitti:

    tietystä syystä tuon ~nainen~ nimimerkin? Se on meinaan mun ennen rekkautumistani käyttämäni nimimerkki :)

    En mistään erityisestä syystä, first time here.

    Äänestä

  • ~nainen~ kirjoitti:

    En mistään erityisestä syystä, first time here.

    Tuntui vaan hauskalta nähä tota taas...

    Äänestä

  • Lääkärin työssä.
    Siihen kun lisää vielä lääkärin ammattitaidon ja kyvyn kuunnella ihmistä niin ei siihen työhön jokainen pysty.

    ps.lääkärien palkat on huimat !

    Äänestä

PÄTEVIÄ VAIKKA OVATKIN

Äänestä
  • ja joidenkin kokoomus lääkärien ideologinen esikuva !

    Äänestä

en mitekään muista kaikkien nimiä..oikeestan vain ne jotka on olleet pidempään lääkäreinäni..=o)

oon juu..aika usein ne höpisee omiaanki..

Äänestä
  • .

    Äänestä

  • muumi-Iäppäri kirjoitti:

    .

    eei muhu oo tarttunnu..must niihi..=o)

    Äänestä

  • Käsiala on kuin alaaste ikäisillä kun ne kiireessä kirjoittaa ja höpiseen mumisee jotain että... "seuraava potilas on jo tulossa"

    Äänestä

Suhtaudun lääkäreihin samalla tavalla kuin kuulin Kari Suomalaisen (sarjispiirtäjä ja Lillin faija) heihin ja heidän ammattikuntaansa suhtautuneen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dr.Peterson kirjoitti:

Muistatko sinä sinua hoitaneen tai hoitavien lääkäriesi nimet ?
Oletko sinä ollut joskus sitämieltä että lääkärin diagnoosi taikka tutkimus on ollut yht tyhjän kanssa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu