iPod Nanossa musiikki kuuluu vaimeana?

Höhlä.

El itsellä on ensimmäisen sukupolven iPod Nano ja pitkästä aikaa päätin vaihtaa siihen kappaleet. No nyt on sellainen ongelma, että joka ikinen kappale jopa heavy biisit kuuluu jotenkin vaimennetusti vaikka äänen voimakkuus on täysillä ei musiikki ota korviin edes. Vanhoissa biiseissä ei ollut tätä ongelmaa. iTunes kyllä pyysi lupaa muuttaa jotkin kappaleet AAC muotoon ja annoin luvan johtuisko tästä? Muutenkin on helvetin kivaa kun kappaleita ei voi vain resursien hallinnasta raahata iPodiin. Tämä iTunes on kömpelö viritelmä.

2

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1stMacFinn

      Selitäs mulle nyt miten suuri ero on Resurssihallinnasta ja iTunesin kirjastosta iPodiin raahaamisessa? Ihan sillai kädestä pitäen?

      Miten muuten teet Resurssihallinnassa vaikka treeeni-soittolistan ja bilesoittolistan, jotka sitten parilla klikkauksella synkkaat iPodiin?

      Ja kun iTunes ihan automaattisesti pitää sun musakirjastosi järjestyksessä, tyyliin Artisti, Albumi, biisi? Tietysti 3200 biisiä onkin kätevä pitää järjestyksessä käsin... Ja siitä valita Resurssihallinnalla sellaiset 8 gigaa iPodiin...

      • 4+18

        ...kun kaikki ei välttämättä tarvitse mitään erillisiä soittolistoja eikä välitä siitä missä järjestyksessä biisit siellä iPodissa on. Simple As that. Vai meinaatko vielä, että ei olisi helpompaa vaan raahata biisit sieltä resursienhallinnasta kuin nyt pitää tehdä se vielä erillisen ohjelman kautta? Ai niin muilla valmistajilla tuo raahaus taitaakin onnistua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      108
      2314
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2051
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      55
      1616
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      52
      1543
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      154
      1528
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1416
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      145
      1350
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1176
    9. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      112
      1170
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1114
    Aihe