Naiset, vaikeitako?!.

Nainen ihastuu, mies rakastuu.Joka toinen päivä nainen ahdistuu ja joka toinen ei.Nainen haluaa läheisyyttä mutta kokee pelkoa sitä kohtaan.Haluaa sitoutua mutta toisaalta taas ei.Minäkin ahdistun, pakko päästä pois tästä kehästä.Puhuttukin on.
2851
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sanalla EPÄVARMUUS. Ja pätee miehiin yhtä lailla.

Äänestä

Tekevät monet niin ei jää ilman siinä välillä.
Jos toisen tunteet vaikuttaa enempi, ei varmaan kantsi itteensä sillä rassata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petteri X kirjoitti:

Nainen ihastuu, mies rakastuu.Joka toinen päivä nainen ahdistuu ja joka toinen ei.Nainen haluaa läheisyyttä mutta kokee pelkoa sitä kohtaan.Haluaa sitoutua mutta toisaalta taas ei.Minäkin ahdistun, pakko päästä pois tästä kehästä.Puhuttukin on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu