Jos kerta naiset kehuvat ulkonäöllisesti, luonnetta, olen kuulemma mukava yms. niin mikä voi olla syynä, ettei silti kelpaa? Tai siihen, että suhteeni kaatuu? tämä yhtälö ei mene jakeluuni ja pituuttakin on 185cm (liian vähän?), en petä, en polta, käyn töissä, huomioin toista jne... Miten minusta tuntuu, että nykyaikana kauhean vaikeaa löytää suhdetta?
Millainen pitäisi olla?
sinkkumies..
20846
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Et ole yhtään jännittävä. Ala ryypätä, häiriköidä ja pettää, niin pillua alkaa olla tarjolla enemmän kuin jaksat panna.
enkä ole nössö.
olet.
sinähän minut tunnet. Kerran vielä, en ole.
Sinua sen enempää tuntematta arvelisin että ongelmasi on aivan sama kuin minunkin. Muutama nainen on itsellenikin sanonut että olen "jokaisen naisen unelma", mutta silti ei kelpaa ja tiedän siihen kyllä itsekin syyn. Naiset haluavat että mies tulee ja ottaa ja nainen vikisee. Jos kysyt naiselta "haluatko seurustella kanssani" niin vastaus on "ei", mutta kun yksinkertaisesti otat naisesta kiinni kysymättä mitään niin vastaus onkin yhtäkkiä "kyllä"
Näin se menee.. Eli on joko opeteltava pelaamaan pelin "säännöillä" tai sitten on etsittävä jostakin sellainen nainen joka oikeasti myös haluaa jotakin muuta kuin apinan puusta.
jussin sanomassa perää..
Pitää osata "ottaa" nainen. Sitä voi miettiä et miten se tapahtuu niin että nainen haluaa tulla otetuksi.
Ai 185cm liian lyhyt? Älä viitsi lässyttää. Sinä olet 15cm minua pidempi, mutta sinulla on silti noin umpisurkea itsetunto? Johtuisko siitä, ettei naisia kiinnosta?
Toinen vaihtoehto on, että olet liian harmaa ja persoonaton. "Mukava" ei riitä, jos toisessa ei ole mitään mistä kiinnostuisi, eikä halua viettää aikaa hänen kanssaan. On minullakin esim. mukavia työkavereita, mutta en minä heidän kanssaan seurustella haluaisi.
Naisten pitää sanoa sulle että oot sika, ja kihertää samalla, niin oot saamassa. Yleensäkin naisten ei kuulu kehua sua, vaan hymyillä ja nauraa paljon ja katsoa silmiin sillä lailla vaikuttuneesti.
Sun pitää olla enemmän naisten "iholla" henkisesti ja fyysisesti. Olla tyylillä naisten kimpussa. Siitä ne lämpenee.
ei ne naiset syliin tipahda jos istuu joko kotona tai baarissa yksikseen/kavereiden kanssa sivupöydällä
Kuulostat ainaki fiksulta ja mukavalta mieheltä, eli kyllä sullekki joku varmasti löytyy!:) huono itsetunto ei ole kovin hyvästä, itse ainakin pidän itsevarmoista miehistä. Mutta kyllä osa noista aikasemmistakin kommenteista on totta.. Itekkään en ihan aina ymmärrä mikä juuri noissa rentuissa sytyttää, ja tiedän että ne on useimmiten niitä vääriä miehiä joiden kanssa sydän vaa särkyy.
Jos et muka kelpaa, niin miten mikään olematon suhde voi kaatua? Olet siis kelvannut jollekulle tai joillekuille joskus ja olet siis jo päässyt pidemmälle kuin moni muu palstalla riekkuva ikisinkku.
Ohhoh. Sinkkumies, törmäsin omaan kuvailuuni. Olen elellyt jonkin aikaa sinkkuna ja tuntuu ettei kukaan kolahda. Tai en kolahda keneenkään. Välillä tuntuu että pitääkö kokonaan luovuttaa kumppanin etsiminen, koska se tuntuu niin hel*****n vaikealta. Ikää minulla on vasta 22-vuotta mutta en millään jaksaisi juoksennella baareissa joka viikonloppu ja yrittää etsiä 'sitä oikeaa'. En tosin tähänkään mennessä ole miehiä baareista etsimällä etsinyt. :D Ulkonäöltäni olen mielestäni hyvinkin katseenkestävä ja olen jo vakavasti miettinyt treffipalstalle tms. profiilin laittoa. Epätoivoistako?
joku ilta miettiä kun ei tullut uni, että mitä yhteistä on ollut miehillä joiden kanssa olen seurustellut vakavasti, näitä on 4. yksi suhde syntyi kaveruuden pohjalta ja se loppui siihen, että kiinnostus vaan hävisi. nämä 3 muuta sen sijaan ovat alkaneet kunnon ihastumisista ja niitä muistelen edelleen hyvin lämmöllä ja toisaalta kaipaankin. yhteistä miehille oli samantapainen ulkonäkö ja nimenomaan se, että mies oli hyvin varma siitä, että haluaa seurustella juuri minun kanssani. vaikka itsellä saattoi olla sellainen olo ettei nyt ihan ole varma oisko toi nyt sellanen kenen kanssa viitsis olla niin mies teki selväksi, että kyllä hän on. tämä yhdistettynä siihen mua miellyttävään ulkonäköön oli SE juttu :)
Valitettavasti sulla on liian pieni ja olet hieman tylsä! liian tavallinen.
Jatka vaan elämääsi olemalla oma itsesi, äläkä ala noita pelejä pelaamaan...haluat varmasti, että sinuun ihastutaan sellaisena kuin olet...ennemmin tai myöhemmin..
Ja herralla ei sitten tietenkään oo mitään kriteerejä naista kohtaan! Että sä ottasit kenet vaan, joka sut huolis.. Hahaa!! Saat tästä hyvän vinkin; ÄLÄ OO NIIN KRANTTU! Sun lähipiirissä olis varmaan monta naista, jotka ois kiinnostunu susta. Mut ku nää naiset taas sattuu oleen liian läskejä, rumia tai yh-äitejä, joten ne ei sulle kelpaa. Sulle pitäs olla joku toooosi nätti huippumalli. Mut ku nää huippumallit taas ei huoli sun näköstä tavista. Eli rima alas, ni eiköhän sulleki joku luuska löydy.
Otsikossa kysyt, että millainen pitäisi olla. Minua itseäni ainakin ärsyttää aivan suunnattomasti sellaiset miehet, jotka kyselevät tällaisia. Kyllä sitä voi käyttää omaa järkeään ja olla sellainen ihminen, jota itse arvostaisi. Tekstistäsi päätellen olet juuri sellainen kuin haluat olla. Jos naista ei ole tästä huolimatta ole vielä löytynyt, niin eikös se ole silloin näitten naisten häviö ja ongelma? Miksi kaikki pitää aina kääntää niin, että "Mitä vikaa minussa on?" miksei voi ajatella, niin että "Olen niin hyvä ihminen kuin haluan olla ja haluan kumppanin, joka osaa arvostaa sitä" ???
Kyllä kysymys on aivan oikea. Kaverihan on todennut, että niitä, joita on yrittänyt, niin ei kelpaa. Tällöin on täysin järkeenkäypää kysyä, millainen olisi kelvannut. Luultavasti aloittajalla on jokin piirre, joka estää naisten syttymisen ja josta piirteestä aloittaja onneksi voi hankkiutua eroon, kun tiedostaa asian. Moni kommentoija on luultavasti oikeassa: ole vähemmän nössö, ole enemmän sika, ole itsevarma=pidät itseäsi hyvänä palkintona sille, kuka tajuaa. Kysy naiskavereiltasi, minkälaisista tyypeistä he kiinnostuvat seksuaalisesti. Silloin he ehkä uskaltautuvat kertomaan, että vähän erityyppisistä kuin sä.
En usko, että kovin moni nainen arvostaa miestä, joka epätoivoisesti kyselee ja kärttää, että millainen pitäisi olla, että kelpaa...