tulevana kesänä ajattelin aloittaa uudelleen tuon rullaluistelun. Olisi kuitenkin kysyttävää, että millaiset rullaluistimet olisivat ns. parhaimmat? Aloittelija en ole, mutta pelko kaatumisten suhteen lopetti harrastukseni noinkaksi vuotta sitten, nyt haluaisin aloittaa uudelleen. Pidän vauhdista, ja se kai on suurin ongelmani, jostain syystä keikahdan helposti selälleni. Onko mitään rullaluistimia, mitkä edesauttaisivat ns. pystyssä pysymistä?
uudelleen aloitteleva japelkotilat
5
1055
Vastaukset
- K2-Turbo
Moi
Nyt on saatavana rullaluistimiin myös apupyörät. Se on ensi kesän kuumahitti 2010. Kysyt rohkeasti vaan urheilumelakauppiaalta. Sitten otat pari nappia rauhoittavaa vichyn kanssa ja pysyt niiden lättäjalkojesi päällä.
t. kyttääjä - skype;;;
sama kyselijä..eri nimimerkeillä!eikö ole muuta tekemista..mene vaikka hiihtämään.
- Mistä tietoa?
Näistä jo saamistasi vastauksista voi jo päätellä ettei tällä palstalla enää juurikaan asiantuntijoita vieraile.
Aikanaan tämä oli vireä palsta jossa oikeat asiantuntijat keskustelivat ja jakoivat tietoa.
Homma meni kuitenkin muutamien häiriköiden vetämänä asiattomuuksiin ja nämä asiantuntijat (mm nimimerkki "rullakoutsi") vaikenivat lopullisesti. Hiljaiseloa on nyt jatkunut lähes vuosi.- Lähettäjä
ei osannut kuin kehua Viroa (joka onkin hieno urheilumaa), ja haukkui kaikki Suomen rullaluistelijat ja huiput, olis silloin esittänyt asiantuntijuuttaan eikä vain haukkunut. Kysynpä miksi rullakoutsi ei "asiantuntijana" ja rullaluistelujumalanasi pannut tuulemaan ja alkanut kehittämään rullaluistelua? Ei se kehity jos vaan haukkuu ja keksii olemattomia.
Kukas sinä olet nimimerkitön? Tämä rullakoutsi on siitä hauska mies, että hän kirjoittaa itsestään toisten nimimerkeillä tai nimimerkittömänä ts. kehuskelee itseään muina miehinä, kaikki muut ovatkin häiriköitä, kuten edellisessäkin viestissä. Tosi jumala onpi tämä rullakoutsi.
- Mormoni
Parhaat luistimet on pyörälliset eli kysele rohkeasti vaan ilman teriä. Pelkotiloihin auttaa Histamiini ja naapurinäijän Volvo. Jos vauhdista tykkäät niin kokeile tandem-hyppyä ja nykyään on saatavissa sellaisia luistimia missä on kardaaniveto ja tarvittaessa ne voi turmamerkitä kohelien perusteella. Kaatuile kuule vapaasti vaan...se tekee hyvää nivelille ja tyhmyydelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372340
- 551337
- 841313
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361276- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39914Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122798- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23606Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan57582