Sivujen yleinen toimimattomuus ja jumittaminen voi mennä koeajan piikkiin mutta täysi sekavuus on suuri ongelma. Onko yritetty tehdä parempaa kuin oikeasti osataankaan???
Onneksi hinta ei ollut paha. Parikytä donaa / vuosi seuraavien viiden vuoden aikana eli 100 000€ tämmöisestä paskasta niin oivoi. Osakeyhtiössä tuommoisesta joutuisi tiilenpäitä lukemaan.
Ei ole enään mitään määrää tämmöisellä verovarojen hävittämisellä.
Uudet nettisivut perseestä
14
760
Vastaukset
- asukkina
osaa käyttää konetta ? Sivut ovat hyvät ja helppokäyttöiset. Jos oot asukas niin paina hiirellä "asukkaalle" ja niin se lähtee..
- error404
Olikohan hankintapäätös ihan virkamiespohjalta? Olisko sivuja tehnyt nörttifirma jonkin tuttu? Satatonttua paskasta on aika paljon rahaa
- wwwwwwwwwww
Tämä satatonttua siis maksetaan nörttifirmalle, joka tökkii näppistä ja antaa ehkä ideoita. Se on kulukaatten hurja määrä mikä menee kaupungin henkilöstöltä tämmöisen sirkukseen työaikaa. Sanosin, että parisataa tonttua varmaan realistisempi summa.
- myyntitykki2
Ainakin vapaana olevien mökkitonttien linkki on kätketty tehokkaasti. Aikaisemmin se oli etusivulla niin kuin aktiivisesti myytävien tonttien / kiinteistöjen osalta kuuluukin. Näyttäisi sivujen tekijöiltä itse pääasian unohtuneen. Sivujen kuuluu olla loogiset ja yksinkertaiset. Ulkonäkö tulee sitten kaukana perässä. Ensimmäisenä tuota alkoi metsästää matkailupuolelta mutta löytyikin asukkaalle-tekniseltä puolen.
- ja maksaa helvetisti
Epäilen suuresti sivuntekijöiden refrenssejä ei voi olla noin paljon bugeja! Ovat tainneet teetättää sivut jollain työharjoittelija opiskelijalla.
- nähnytkokenut
ja maksaa helvetisti kirjoitti:
Epäilen suuresti sivuntekijöiden refrenssejä ei voi olla noin paljon bugeja! Ovat tainneet teetättää sivut jollain työharjoittelija opiskelijalla.
Nuori tietokoneen viereen kännykkä kädessä syntynyt harjoittelija-opiskelija olisi selviytynyt tehtävästä huomattavasti paremmin. Niin taitavaia nämä nykyajan nuoret ovat orientoiduttuaan tietokoneisiin jne.
- ymb
Henkilöhaku ei toimi, ei ole toiminut koko aikana. Halpaa lystiä
- näinpäseon
Toimii kai, kyllä sieltä Matit ja Maijat löytyy.
- cx sXC SzD
näinpäseon kirjoitti:
Toimii kai, kyllä sieltä Matit ja Maijat löytyy.
Minusta sivut ei ole hyvät... Enää ei löydy kuin ne minkälaisia asuntoja kemijärvellä on muttei sitä mitä on vapaana...
Miksi? - siksikun
cx sXC SzD kirjoitti:
Minusta sivut ei ole hyvät... Enää ei löydy kuin ne minkälaisia asuntoja kemijärvellä on muttei sitä mitä on vapaana...
Miksi?Ei ole.
- ANTI-NEGA-17
Kotisivut on IHANAT! Paljon kuvia.
- näinkin_voi_asian_nähdä
Voi hirveetä, ihanat, ja ihanat kotisivut! On niin ihanaa! Huku siihen ihanuuteen, jos on niin ihanaa.
Ih...ih,,ih...ih...naa hevonen hirnahtaa!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15094062/kemijarven-uudet-nettisivut - hanurisivut
Töshän on kyse niistä VANHOISTA hanurisivuista. Vanhat ja uudet hanurista? kaikki hanurista?
- tiedoksi
Keskustelu jatkuu toisaalla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15094062/kemijarven-uudet-nettisivut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan
Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam3471299- 691277
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten298998Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin
Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀45998Aika pieni se on
Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht30829Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin
Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆226826Kiitos siitä
Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak40795Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa
Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso20767Pelekäätkönä mua?
Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te42754vinkki miehille
Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli125746