Sivujen yleinen toimimattomuus ja jumittaminen voi mennä koeajan piikkiin mutta täysi sekavuus on suuri ongelma. Onko yritetty tehdä parempaa kuin oikeasti osataankaan???
Onneksi hinta ei ollut paha. Parikytä donaa / vuosi seuraavien viiden vuoden aikana eli 100 000€ tämmöisestä paskasta niin oivoi. Osakeyhtiössä tuommoisesta joutuisi tiilenpäitä lukemaan.
Ei ole enään mitään määrää tämmöisellä verovarojen hävittämisellä.
Uudet nettisivut perseestä
14
756
Vastaukset
- asukkina
osaa käyttää konetta ? Sivut ovat hyvät ja helppokäyttöiset. Jos oot asukas niin paina hiirellä "asukkaalle" ja niin se lähtee..
- error404
Olikohan hankintapäätös ihan virkamiespohjalta? Olisko sivuja tehnyt nörttifirma jonkin tuttu? Satatonttua paskasta on aika paljon rahaa
- wwwwwwwwwww
Tämä satatonttua siis maksetaan nörttifirmalle, joka tökkii näppistä ja antaa ehkä ideoita. Se on kulukaatten hurja määrä mikä menee kaupungin henkilöstöltä tämmöisen sirkukseen työaikaa. Sanosin, että parisataa tonttua varmaan realistisempi summa.
- myyntitykki2
Ainakin vapaana olevien mökkitonttien linkki on kätketty tehokkaasti. Aikaisemmin se oli etusivulla niin kuin aktiivisesti myytävien tonttien / kiinteistöjen osalta kuuluukin. Näyttäisi sivujen tekijöiltä itse pääasian unohtuneen. Sivujen kuuluu olla loogiset ja yksinkertaiset. Ulkonäkö tulee sitten kaukana perässä. Ensimmäisenä tuota alkoi metsästää matkailupuolelta mutta löytyikin asukkaalle-tekniseltä puolen.
- ja maksaa helvetisti
Epäilen suuresti sivuntekijöiden refrenssejä ei voi olla noin paljon bugeja! Ovat tainneet teetättää sivut jollain työharjoittelija opiskelijalla.
- nähnytkokenut
ja maksaa helvetisti kirjoitti:
Epäilen suuresti sivuntekijöiden refrenssejä ei voi olla noin paljon bugeja! Ovat tainneet teetättää sivut jollain työharjoittelija opiskelijalla.
Nuori tietokoneen viereen kännykkä kädessä syntynyt harjoittelija-opiskelija olisi selviytynyt tehtävästä huomattavasti paremmin. Niin taitavaia nämä nykyajan nuoret ovat orientoiduttuaan tietokoneisiin jne.
- ymb
Henkilöhaku ei toimi, ei ole toiminut koko aikana. Halpaa lystiä
- näinpäseon
Toimii kai, kyllä sieltä Matit ja Maijat löytyy.
- cx sXC SzD
näinpäseon kirjoitti:
Toimii kai, kyllä sieltä Matit ja Maijat löytyy.
Minusta sivut ei ole hyvät... Enää ei löydy kuin ne minkälaisia asuntoja kemijärvellä on muttei sitä mitä on vapaana...
Miksi? - siksikun
cx sXC SzD kirjoitti:
Minusta sivut ei ole hyvät... Enää ei löydy kuin ne minkälaisia asuntoja kemijärvellä on muttei sitä mitä on vapaana...
Miksi?Ei ole.
- ANTI-NEGA-17
Kotisivut on IHANAT! Paljon kuvia.
- näinkin_voi_asian_nähdä
Voi hirveetä, ihanat, ja ihanat kotisivut! On niin ihanaa! Huku siihen ihanuuteen, jos on niin ihanaa.
Ih...ih,,ih...ih...naa hevonen hirnahtaa!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15094062/kemijarven-uudet-nettisivut - hanurisivut
Töshän on kyse niistä VANHOISTA hanurisivuista. Vanhat ja uudet hanurista? kaikki hanurista?
- tiedoksi
Keskustelu jatkuu toisaalla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15094062/kemijarven-uudet-nettisivut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847