Mikä on paras deodoranttivaihtoehto apteekista voimakkaaseen hikoiluun?
hikoilu
´´++´´
5300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Paljon siellä on vaihtoehtoja , mutta itse olen tykästynyt tuotteeseen Absolut Torr. Sitä käytetään kerran viikossa (ekalla kerralla voi laittaa kahdella päivällä peräkkäin että tehostuu vaikutus) illalla puhtaille kainaloille. Kuivaa kainalot huolellisesti ennen kuin laitat ainetta. Sitä "töpötetään" (siis se on liuosta) karvoittuvalle alueelle ja annetaan kuivahtaa. Aamulla vesi tai saippuapesu. Suosittelen lämpimästi, teki mun elämästä huomattavasti parempilaatuisen. Ja tosiaan voi käyttää perusdödöä sen lisäksi tuomaan tuoksua :)
hei! tarvitsen apua antiperspirantin käyttöön.. hikoilen usein ja ärsyttää minua kamalasti! joten ostin antiperspirantin ja toivon että se auttta voitteko neuvo että miten sitä käytetään siis niiku milloin laittaa pitääkö se pestä pois..jne. kaikkea tuollaista. toivon että autatte minua
Absolut torr on tehokkain, aiheuttaa mulla kylläkin vähän kirvelyä, ja seuraavana päivänä on pakko laittaa pelkkää kosteusvoidetta kainaloihin. Mutta pitää hien poissa paremmin kuin mikään muu, joten yhden-kahden päivän kirvelyn kestää kyllä kun mun tarvii sitä ehkä kolmen-neljän viikon välein vaan käyttää! On niin tehokas!
Toinen, vähän vähemmän tehokas, on Tripple dry. Mulla on stick-mallinen ja käytän sitä satunnaisesti jos en jostain syystä halua torria käyttää. Tripplekin on tosi tehokasta, oli mun ensimmäinen apteekkidödö-tuttavuus, ja siirryin sitten käyttämään torria kun kuulin sen olevan tehokkaampaa. Ja olihan se. Tosin tripplen hyväksi sanottava, että se ei ainakaan mulla aiheuta minkäänlaista kirvelyä tai iho-oireita, miinuksena se, ettei ole yhtä tehokasta kuin torr.
suosittelen Absolut Torria. Kirvelyyn on minulla auttanut se, että annan kainalokarvojen kasvaa pari päivää (joka on kyllä tosi ärsyttävää) ja käytän ainetta vasta sitten. Ei ole tarvinnut kärsiä punoituksesta, kirvelystä ja kutinasta. Aine on tehokasta, minä käytän suurinpiirtein kerran kuussa.
Onko muita joilla Absolut Torr ei auta? Olen laittanut sitä puhtaisiin, kuiviin kainaloihin yön ajaksi ja aamulla pessyt pois. Kirvelyä oli vain todella vähän vasemmassa kainalossa, mutta meni nopeasti ohi. Olen yrittänyt kahtena peräkkäisenä iltana laittaa, mutta ei auta. Jos olen kotona tekemättä sen kummemmin mitään niin kainalot ei oikeastaan hikoa, mutta liikkeelle lähtiessä jatkuva hikoilu jatkuu ja läntit paidassa on niin isot, että etupuolelle näkyy! Hikoan paljon kesät talvet, myös selästä, rintojen alta, taipeista, nivusista. Hetken aikaa jo luulin löytäväni helpotuksen tuosta tuotteesta, mutta ilmeisesti olen sitten erittäin vaikea tapaus. Aion kuitenkin jatkaa tuotteen käyttöä, jospa se alkaisi auttamaan ajan kanssa. Onko muilla käynyt niin, että vasta myöhemmin on alkanut vaikutus?