Hohoi,
tapaamisia/yleistä jutusteöua/kiertelyä/tuntemuksen vaihtoja.
Jos olet vielä maaliskuussa tai menos keväällä Lontoo plus lähiapajat.
Ollaanko yhteyksis :>
[email protected]
tapaamisia/yleistä jutusteöua/kiertelyä/tuntemuksen vaihtoja.
Jos olet vielä maaliskuussa tai menos keväällä Lontoo plus lähiapajat.
Ollaanko yhteyksis :>
[email protected]
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oletko itse missä päin aupparina siellä ?
Walton on thames, semilähellä Lontoota. About 20minsan junamatka. Lähtö alle viikon päästä :> Missäs sinä ? Voit ottaa yhteyttä myös meilitse.
Taidat muuten olla se joka lähetti aikasemmin meiliä,enkä nyt muista vastasinko ees..
Mutta ite olen 2 viikon pääst menos Bedfordiin aupairiks,se on tunnin matkan päästä Lontoosta (:
En tiedä pääsenkö kuinka usein Lontooseen,varmaankin viikonloppuisin,mutta ihan mesekaverinakin on kiva jos joku samaa kokeva olis :D:D
En jaksanu lähettää meiliä ny :D täs on munkin email kyll mikäli kiinnostaa.. [email protected]
En ite ainakaan tiedä/tunne sieltä vielä ketään ):
..itse olen 18 vee tyttö Kangasalta,Tampereen läheltä¨:D
Tampereelta meikä myös, pistän sähköpostii tuleen. Tai lisäänkö suoraan meseen jos toi on sun meseosote ?
..tää on oikeestaan mun mese: [email protected] :D
meikäläinen liittyy seuraanne luultavasti kesän jälkeen! :)
(ja olen myös tampereelta :D)
Saako sun mesen ? Voitais jutella (: Ite lähen kans tos n.viikon pääst kyllä jo :D
Tai tää on mun mese niinks [email protected]
Lisään sut meseen! :)
Hei,
Olen suomalainen, kokenut (Lontoossa opiskellut) kampaaja/ parturi. Teen kotikäyntejä ilman erillistä veloitusta zone 1-2 (Lontoo), zone 3 ja pois päin keskustasta veloitan hieman lisää matkustuksesta.
10-20£ Leikkaus (trimmaus tai leikkaus värin yhteydessä 10£ ja leikkaus pelkästään 20£)
40-80£ Värjäys (riippuen paljonko väriä kuluu ja työn teknisestä vaativuudesta)
Hiusten muotoilu ja föönäys sisältyy leikkausten ja värjäysten hintaan. Sinällään tehtynä kampaukset ja föönäys maksavat 20-40£ riippuen työn vaativuudesta (esim Hääkampaus olisi 40£ ja harjoitus kampaus toiset 40, kun taas yksinkertaisempi muotoilu tai föönäys on vain 20£.)
Käytän ainoastaan L'oreal professional ja Kerastase hiusten hoito- ja värjäystuotteita.
Minut tavoittaa sähköposti osoitteesta [email protected] ja puhelimitse
077 6926 8985.
Anna
HEi... Ajattelin laittaa tännekin viestiä.... Toisen teistä lisäsinkin jo meseen näköjään.. (Laitoin viestiä toisessa keskustelussa).. Olen tulossa Britteihin vasta elokuussa, mutta ajattelin aloittaa verkostoitumisen ajoissa. Kukaan tutuista ei ole lähdössä au-pairiksi, eikä kukaan tunnu tajuavan miten innoissani olen tästä... Olisi kiva jutellan ihmisten kanssa, jotka myös au-pair jutussa mukana.
msn: [email protected]