Minkälainen juuri sinun mielestäsi on TYHMÄ keskustelupalstakirjoittelija?
Oma mielipiteeni on, että hän on sellainen keskustelupalstakirjoittelija, joka ottaa totuutena mustamaalaavien, törkeyksiä puhuvien ja herjaajien kaikki puheet yksittäisistä keskustelupalstakirjoittajista, eikä juurikaan kyseenalaista muiden/ omien kirjoitustensa sisältöjä. Lisäksi hän on mielestäni sellainen, että nojaa helposti joukkovoimaan: jos yksittäistä keskustelupalstakirjoittajaa mollataan, on heti mukana haukkumassa.
Nyt en ehdi jäädä lukemaan vastauksia: on meno tunnin päästä. Saatan mahdollisesti palata katsomaan vastauksia illalla, jos jaksan.
Oma mielipiteeni on, että hän on sellainen keskustelupalstakirjoittelija, joka ottaa totuutena mustamaalaavien, törkeyksiä puhuvien ja herjaajien kaikki puheet yksittäisistä keskustelupalstakirjoittajista, eikä juurikaan kyseenalaista muiden/ omien kirjoitustensa sisältöjä. Lisäksi hän on mielestäni sellainen, että nojaa helposti joukkovoimaan: jos yksittäistä keskustelupalstakirjoittajaa mollataan, on heti mukana haukkumassa.
Nyt en ehdi jäädä lukemaan vastauksia: on meno tunnin päästä. Saatan mahdollisesti palata katsomaan vastauksia illalla, jos jaksan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei "tyhmiä" keskustelupalstakirjoittajia ole olemassakaan. Mä tunnustaudun tyhmäksi, kun vastaan tähän ja kerron, etten välitä paskaakaan mistään mollausjutuista. Sitä saa mitä tilaa..
Mulla ei ole mihinkään menoa tänä iltana, joten saatan poiketa katsomassa ketjuasi. Riippuu ihan siitä, huvittaako se, vai hauskuutanko itseäni jollain muulla tavalla.
Tossa kyllä juuri hyvin huomaa sen sadismin, mitä teissä useissa tän keskustelupalstan vakkareissa on. Sinäkö siis ihan pokalla myönnät nauttivasi siitä kiusaamisesta, mitä minuun on tällä keskustelupalstalla kohdistettu? Toki ymmärrän, että riittävän tyhmille ei varmastikaan pitäisi edes jutella mitään, kun eihän se kyseenalaistamiskyky ja empatian määrä teillä sellaiseen oikein ihan riitä, mutta tiedoksi kuitenkin vaan sullekin, että esimerkiksi tän ketjun aloitus tai muut tähän ketjuun multa liitetyt kommentit eivät ole minun postaamiani, vaan joku hullu kiusaaja tms. feikkari ilmeisestikin kyttää minua tällä keskustelupalstalla, lukee kaikki tekstini ja sitten postailee suoralla copy-pastella ja ilman lainausviitteitä uusiksi aloituksiksi pätkiä tai joskus jopa kokonaisuuksia MINUN ALUNPERIN muihin asiayhteyksiin kirjoittamistani teksteistä tälle keskustelupalstalle palstalla. Ja sekö on sinusta kenties vielä oikein hauskaakin?!! Eilen ja toissapäivänäkin oli vissiin viisi tai kuusi mun teksteistäni räävittyä pätkää postailtuna aloituksiksi, eli joku ihan sairas tapaus on pakko olla toiminnan takana - ja se on joku sellainen, joka haluaa leimata minut silkaksi pelkäksi idootiksi ymmärtämättä yhtään(!!), että miten sairasta niin systemaattinen häiriköinti on.
Pääsisin kyseisenlaisista hulluista(!) varmasti eroon sitten, jos rekisteröityisin palvelun käyttäjäksi ja hankkisin nimimerkin, mutta ne samat hullut minä sitten varmastikin saisin kimppuuni vielä muissa asiayhteyksissä...En usko, että sanominen " en ole kiinnostunut tutustumaan" riittäisi kyseisenkaltaisille tiedoksi siitä, että seuransa ei minulle kelpaa.
Anteeksi, jos olen töykeä, mutta kyllä säkin aika röyhkeä jutussasi olit!!
tyhmät on tosikkoi jotka ei osaa yhdys sanoi
Ne, jotkä lähettää tyhjiä viestejä otsikolla "kirjoittaja on poistanut tämän viestin". Jollei oo mitään kirjoitettavaa niin ei oo pakko kirjoittaa. Sellasten varalle pitäs varmaan laittaa viestien pituureen minimi merkki määrä, mitä lyhyempää viestiä ei voi lähettää.
Toi aloituksen teksti on mun jonnekin tälle keskustelupalstalle muualle aiemmin kirjoittamastani suoraa copy pastea. Eilen oli ainakin kolme aloitusta tällä keskustelupalstalla, missä oli räävitty kirjoittamisiani irti alkuperäisistä asiayhteyksistään ja postattu ilman mitään lainausviitteitä uudelleen aloituksiksi. Joku on kyllä pahasti(!) häiriintynyt tällä palstalla ja kyseinen kiusaa juuri minua foorumivierailijaa. En tiedä, että kuka on kyseessä, mutta pakkomielteinen kyseinen feikkari ilmeisestikin on, koska on jo nyt senkin onnistunut huomaamaan, että olen viime aikoina käyttänyt viestieni nimimerkkikentässä lähinnä erilaisia pilkkupisteyhdistelmiä. Kyseessä voi olla mustamaalaaminen tai häiriintymisestä johtuva kiusaaminen.
Siinä olet oikeassa, että minimimerkkimäärä viestien pituudelle pitäisi asettaa...Tällä palstalla rekatut pellet harjoittavat nimittäin näemmä kiusaamista siten, että kirjoittelevat parin lauseen provosoivia tai aggressiivisia mitäänsanomattomuuksia ja sitten heti poistattavat viestinsä... Epäilen jonkinlaista systemaattista häiriköintiä. Pahempi tilanne oli kyllä silloin, kun he kykenivät poistattelemaan itse viestejään ilman, että jäi mitään merkintää viestipoistatuksista lukijoille. Silloin tää keskustelupalsta oli pelkkä täysi helvetti(!) kaltaisilleni nimimerkkiä omaamattomille käydä keskustelua. Mä jos olisin tän foorumin vaikuttaja, muuttaisin myös ja nopeasti monen palstan nimen ja siinä näkyvän keskusteluohjeistuksen: häiriköinti on nykyisellään ja nykyisillä käytännöillä tehty mielestäni aivan liian helpoksi sellaisille epämääräisille, joilla ei ole aikomuskaan käydä keskustelua keskustelupalstoilla!
Kiitos jo ennalta, mutta älä vastaa mitään viestiini ainakaan siinä tapauksessa, mikäli sinäkin kuuluisit minua tällä palstalla häiriköiviin. Asiallisten kanssa käyn mielelläni ajatuksenvaihtoa, mutta häiriköitä jaksan nykyisin todella huonosti.:)