kuntoväline kotiin järkevintä? salilla kävisin,mut 3v tyttö hoidettavana,ja mieluummin treenailisin kotona omaan tahtiin.. kuntopyörä,soutulaite ja jalkojen treenausvälien löytyy,mut olisko jollain kommenttia mikä olis paras kotiin? :)
mikä
mielipiteitä kiitos
7193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jalkojen treenausväliNE ei välinen :D pieni kirjotusvirhe tuli muutt... :)
varmaan ois hintaansa nähden hyvä http://www.huuto.net/kohteet/kettler-tenso-200-crosstrainer/129186673
Crosstrainerilla hoituu nuo kaikki, mutta älä osta rimpulaa ja mallista riippuen osa keinuttaa jalkoja liikaa (käy pohkeiden päälle, eikä keinuminen ole aina säädettävissä).
lapsenhoitaja on ehdottomasti paras hankinta kotiisi, silloin voit mennä sinne salille, ja harjoitukset tulee ihan oikeasti tehdyksi, ja saat tehdä kunnollisilla laitteilla, ja voit todellakeskittyä siihen treeniin, eikä tartte toisella simällä vahtia sitä pikkuista. ;-)
soutulaitteella. Tee lisäksi etunojapunnerruksia ja kyykkyjä ilman lisäpainoa.
Lisäksi Joissakin kuntosaleissa on mahdollisuus jättää lapsi hoitoon siksi aikaa kun itte treenaa.
mutta jos ei salille halua lähteä niin Crosstraineriakin mä suosittelisin. Tosin pelkkä kotona treenaaminen tyssää yleensä muutaman kuukauden harjoitteluun ja kunnon tuloksia ei tule kun tulee häiriöitä treeniin ja ei saa kunnon intensiivistä harjoitusta aikaiseksi.
vastauksille :) tota crossarin ostoa oonki jo pidemmän aikaa jo vähä ajatellu.. ja jos ei sillä tunnu tulevan kuntoiltuani koitan sit sinne salille päästä lähteen =)