Selostajat ym

uhoavat

Vaikka kisat menevät suomalaisten kannalta alakanttiin, ärsyttää eniten tuo selostajien uhoaminen. Ei suomipoika voi olla mitenkään ylivoimainen ja aina voittoisa vaikka kuinka etukäteen uhottaisiin. Kisoissa on mukana tuhansia huippu-urheilijoita ja lisäksi on niitä yllättäjiä.

Tuollaisella uhoamisella luodaan eniten ennakkopaineita urheilijoille. Urheilijan mieli menee herkästi vastaan ylisanoja alati ympärillä pyöriviltä toimittajilta, kommentaattoreilta ja selostajilta. Todellisuus katoaa ja edessä on suurempi epäonnistuminen kuin muuten olisi.

1

808

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uqoms9

      Media on yhtä kuin raatokärpäset.
      Mitä enemmän tulee raatoja, sitä enemmän saa taas mässäillä.
      Media ei ole ollut enää aikoihin tiedonvälitystä, vaan loiselämää.
      Tyhmällä hehkutuksella saadaan dramatiikkaa ja muuta, josta taas saadaaan raatokärpäsille ruokaa.
      Joka päivä pitää löytää uusi raato.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1273
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1047
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      847
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      705
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe