Olin tulisesti ihastunut mieheen joka kuitenkin torjui minut. Välillä hän saattaa kehaista, kuulostan siis hoikalle, kauniille ja sellaiselle luonteelle jonka seurassa viihtyy. Käytös on kuitenkin aivan toista.
Aivan kuin olisin joku rutto, ei halua päästää lähelleenkään. Jos häntä yrittäisi halata, hän luultavasti vain katoaisi paikalta. Ei halua enää tavatakaan.
En voi sille mitään että pitkään jatkuneen ristiriitaisen käytöksen vuoksi tunnen vihaa..
Tahtoisin todella jotain pahaa tapahtuvaksi hänelle.
Hän ei ole tarpeeksi tasapainoinen suhteeseen kenenkään kanssa, ei ole kiinnostunut seksistäkään.
Mutta tapailee naisia eikä halua heiltä oikeastaan mitään. Tiedän että kun hän tapaa jonkun ja ihastuu, se ei onnistu. Ehkä siinä sitten piilee minun kostoni.
Aivan kuin olisin joku rutto, ei halua päästää lähelleenkään. Jos häntä yrittäisi halata, hän luultavasti vain katoaisi paikalta. Ei halua enää tavatakaan.
En voi sille mitään että pitkään jatkuneen ristiriitaisen käytöksen vuoksi tunnen vihaa..
Tahtoisin todella jotain pahaa tapahtuvaksi hänelle.
Hän ei ole tarpeeksi tasapainoinen suhteeseen kenenkään kanssa, ei ole kiinnostunut seksistäkään.
Mutta tapailee naisia eikä halua heiltä oikeastaan mitään. Tiedän että kun hän tapaa jonkun ja ihastuu, se ei onnistu. Ehkä siinä sitten piilee minun kostoni.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Luomakunnan kruunu. Hän on mies, josta kaikki naiset pitävät ja unelmoivat. Hän on menestyjä ja voittaja: mies, jota toiset miehet kadehtivat. Hän ei epäröi näyttäessään naiselle tämän paikan. Hän ei matele naisen edessä, vaan naiset pyrkivät miellyttämään häntä.
Etkä sinä voi saada häntä, sillä hän on Ylemmän Tason Mies. Mahtaa vituttaa, mutta kyllä sinullekin jostain ATM löytyy.
Mikä siinä voi V-aa, jos Yrmeää, Tyhjäpäistä Mieähenrähjäkettä ei "voi saada". On parempi olla yksin, kuin "luomakunnan kruunujen" kynnysmattona. 'Ylempi' taso edellyttää iiihan toisenlaisia avuja kuin näillä ns. ytm:illä.
ATM:äksi kutsuisit jos kertoisin hänestä enemmän :) On yhä mm. entisen naisystävän täysin kontrolloitavissa. Muttei tämän enempää, etten paljastu.
Ei tietenkään mikään. Huvin vuoksi näitä vihaa tihkuvia viestejä palstoille kirjoitellaan. Nauretaanpa nyt kaikki yhdessä tälle YTM:lle. Hah! Hah!
päättää milloin mies saa lähestyä naista ja alkaa seurustelemaan?
Miksi siis miehiä vihaat, jos nainen ei halua päästää ex-miestä irti.
Ei oikein voi puolustaa miehen heikolla itsetunnolla, koska silloin ei olisi ex-naisystävää parempi.
Mitäs siinä sitten, etsi toinen mies, turhaan sä tolla päätäs vaivaat.
No voih. Ottaako neiti Itsekeskeistä päähän, kun kaikki miehet eivät juoksekaan kieli pitkällä sinun perässäsi ja yirtä iskeä? Ehkä kannattaisi opetella hiukan nöyryyttä, niin jokaiset pakit eivät tuntuisi maailmanlopulta, eikä täytyisi hautoa kostoa jokaisella joka ei sinua ihaile ja palvo?
Kysehän on täysin sinun ylpeydestäsi. Et kirjoituksesi mukaan edes pidä häntä kovin ihmeellisenä tapauksena, mutta sinua vituttaa kun luulit että hän olisi sinusta ihan intona, mutta et olekaan hänen silmissään mitenkään ihmellinen.
Katkeruutesi johtuu siitä, ettet osaa käsitellä torjutuksi tulemista. Kaikki eivät pidä sinusta tai halua sinua. Mitä nopeammin tajuat sen, sitä helpompaa on elämäsi.
Miksi ihmiselle täytyisi kostaa se, jos hän ei sinusta kiinnostu. Ihan naurettavaa pelleilyä.
Kuin vain sen yhden. Muilta miehiltä huomiota olen kyllä saanut, mutta se ei ole liikuttanut mitenkään.
On vain se yksi jonka minä näen, ei ketään muuta :) Ja niin tulee aina olemaan.
Nimenomaan. Olet tottunut saamaan huomiota miehiltä ja nyt vituttaa ja ylpeys sai kolauksen, kun sitä huomiota ei tullutkaan siltä mieheltä. Et ollutkaan niin ihana kuin luulit olevasi.
Sinäpä sen sanoit. Jotkut naiset saa sekaisin kun ei tanssikaan niiden pillin tahtiin.
:)
Paras "kosto" on anteeksianto ja siitä seuraava unohtuminen.
Rutsasi on kovemmin ajettu kumilla kuin F1 Formula rata. Hidasta vähän niin törmäät hitaita pikajuoksussa tanssivaan puujalka ATM:ään.