Moro.
Onko kenelläkään kokemuksia lohjalaisesta tatuointiliikkeestä nimeltä Tommy's Tattoo?
Tai onko Lohjalla edes muita tatuointiliikkeitä?
Lohjalta tatuointi?
21
10827
Vastaukset
- Tuleva lohjalainen
No nuo kotonaan työskentelevät eivät ole ihan sitä mitä olen hakemassa. Ne ovat aina oma lukunsa. Mutta ei kenelläkään ole kokemuksia tuosta Tommysta tai tietoa muista liikkeistä?
- öfjhvjbhfvbj
Miten niin "NE". Lasse Sjörooskin aloitti kotitatskaajana. Toki on oma lukunsa.
- ex-lohjalainen
Eikös kyseinen pulju lyönyt lapun luukulle jo vuosia sitten?! Tilalle tuli Black & Yellow Tattoo, ketjun Lohjan liike lopetettiin jo aikoja sitten kun Tommy joutui vankilaan.
Nyt sinne on ilmestynyt jokin uusi Tattoo Nation-liike, vaikuttaa melko epämääräiseltä paikalta.- Tuleva lohjalainen
Itse olen henkilökohtaisesti tasan kerran käynyt Lohjalla asuntoa hankkimassa, ja olen sinne piakkoin muuttamassa. Ja toi Tommy tuli googlen kautta.
- ...
Tuleva lohjalainen kirjoitti:
Itse olen henkilökohtaisesti tasan kerran käynyt Lohjalla asuntoa hankkimassa, ja olen sinne piakkoin muuttamassa. Ja toi Tommy tuli googlen kautta.
Jostain syystä puljun web-sivut vielä kummittelevat netissä, vaikka sitä ei ole ollut olemassa enää vuosiin. Kys. tatskaaja taitaa vieläkin istua lukemassa tiilenpäitä.
Nummelasta löytyy tatskaliike: http://www.hellstattoo.fi/
Mustiolla taitaa myöskin olla jokin tatskaliike.
Vaihtoehdot ovat melko vähissä joten ehkä järkevintä olisi käydä Helsingissä ottamassa se tatska. - mul on jo
... kirjoitti:
Jostain syystä puljun web-sivut vielä kummittelevat netissä, vaikka sitä ei ole ollut olemassa enää vuosiin. Kys. tatskaaja taitaa vieläkin istua lukemassa tiilenpäitä.
Nummelasta löytyy tatskaliike: http://www.hellstattoo.fi/
Mustiolla taitaa myöskin olla jokin tatskaliike.
Vaihtoehdot ovat melko vähissä joten ehkä järkevintä olisi käydä Helsingissä ottamassa se tatska.Tattoo Nation on hyvä mesta ottaa tatuointi..kysy Akia, mielettömän hienoja kuvia!!! Reippaasti sisään niin saat taatusti mieleisen kuvan :)
- näin on
mul on jo kirjoitti:
Tattoo Nation on hyvä mesta ottaa tatuointi..kysy Akia, mielettömän hienoja kuvia!!! Reippaasti sisään niin saat taatusti mieleisen kuvan :)
eiköhän Tommi ole jo tehneen rikoksensa ja rangaistuksensa jo suorittanut ja sovittanut,että turha sitä täällä netissä mainostamaan..vanha juttu ja historia jokaisella,joillakin ei niin mieluinen joillakin vähän ruusuisempi. Mutta joo Tattoo nationia suosittelen kanssa!
- M
TATTOO NATION LOHJALLA EI LE MIKÄÄN EPÄMÄÄRÄNEN PAIKKA KUNDIT TEKEE HIENOJA KUVIA JA TOSI SIISTI PAIKKA.MEE KATTOO ENNENKUN ARVOSTELET.
- TK
... kirjoitti:
Jostain syystä puljun web-sivut vielä kummittelevat netissä, vaikka sitä ei ole ollut olemassa enää vuosiin. Kys. tatskaaja taitaa vieläkin istua lukemassa tiilenpäitä.
Nummelasta löytyy tatskaliike: http://www.hellstattoo.fi/
Mustiolla taitaa myöskin olla jokin tatskaliike.
Vaihtoehdot ovat melko vähissä joten ehkä järkevintä olisi käydä Helsingissä ottamassa se tatska.Niin Tommi ei vaan kyllä ole koskaan ollut vankilassa. Pitäisi olla varmaa tietoa kun sitä täällä huutelee. Äkkiä voi joutua vastaamaan sanomisistaan.......
- Riku Heinola
Epämääräinen on tää sun kommentti. Tattoo nationista löytyy ammattitaitoa. Suosittelen!!
- heei :)
minä tiedän että nämä keskustelut on parin vuoden takaa...mutta tietääkö kukaan että voiko tuolla tattoo nationilla ottaa ihan vain hennatatuoinnin...kun haluaisin sellaisen ainakin nyt aluksi :S
- keuhkis
Tattoo Nationin jätkät tekee mielestäni ammattimaisemmalla otteella tatuoinnit kuin esimerkiksi Tampereella yksikään tatuoija. Käykää pyörähtämässä, itse käyn kaikki kuvani ottamassa Nationissa.
- Vesku1%
Lohjan Tattoo Natioinista löytyy ammattitaitoa tekemiseen sekä luovuutta suunnitteluun. Lisäksi henkilökunta tekee kuvan ottamisesta leppoisaa puuhaa. Jokainen tekee loistavaa jälkeä ja ei voi olla kuin tyytyväinen lopputulokseen!Suosittelen jokaiselle niin ensikertalaisille kuin tilkkutäkeillekin.
- asf5
Taitoa Tattoo Nationista löytyypi.
Mutta siellä minua tatuoinnut tatuoija oli niiin helvetin kova inttämään vastaan.
Hetken sain inttää siitä haluanko MINÄ värillisen- vai mustavalkoisen tatuoinnin.
Myös niistä pienistä elementäistä mitä halusin tatuointiin jouduin väittelemään.. Ei hyvää asiakaspalvelua eip.
fd- Fitzi
Niin, tatskapellehän tietää kaiken eikä hänen kanssaan saa olla eri mieltä, ei edes tatuoinnintekijä.;)
- Rämpsykkä
Enään Tattoo Nationissa ei muuten ole Akia,lähti muualle.
- Tietäjät tietää
Paitsi että on, väliaikaisesti :) Kävin pari viikkoa sitten niin kyselin.
- Hande 81
onko täällä Lohjalta siis ny ketään, joka tekis koti tatskoja????? ranteeseen ihan semmonen pikku teksti....???
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511853
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu121741Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va351507Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961198- 941195
- 841114
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta354992- 62869
- 49831
- 50816