Hei
Vain vakavia vastauksia, kiitos.
Millä tavalla saisi ihon vanhenemista nopeutettua. Tai ainakin niin että iho näyttäisi vanhemmalta. Jotain ainetta suoraan kasvoihin vai pillerin muodossa yliannostus jonkun vitamiinin osalta.
Näyttäkää että osaatte vastata asiallisesti.
Suuresti kiitollisena, Mikko.
Ihon vanhentaminen
4
715
Vastaukset
- Hui kauhistus...
Ota reilusti aurinkoa, makaa joka päivä solariumissa, nuku huonosti ja ryyppää niin rankasti kuin ikinä jaksat. Yritä myös juoda vettä mahdollisimman vähän ja vältä raitista ilmaa viimeiseen asti. Nämä ovat tehokkaimmat keinot ihon saamiseksi vanhan, siis ryppyisen ja velton näköiseksi. Pillereitä ja muuta ei oikein taida olla, mutta kyllä näillä keinoilla onnistuu.
- 463b63456
Kiitokset. Oikein hyvä vastaus.
En siis tarkoittanut sellaisia pillereitä jotka olisi tehty vanhentamaan ihoa, mutta esim. jos syö jotain vitamiinia tai hivenainetta liikaa per päivä, vaikka 150%, niin muutamassa vuodessa se vanhentaisi ihoa enemmän kuin jos ei sitä tekisi. Tällaista etsin. Kiitos. - parasta on ..
.... tupakointi - se vanhentaa ihoa todella nopeasti, ja tietysti sitten tuo solarium, ja pakkaseen menet ilman kosteusvoiteita - et tietysti käytä niitä muulloinkaan.
- jo vanha
parasta on .. kirjoitti:
.... tupakointi - se vanhentaa ihoa todella nopeasti, ja tietysti sitten tuo solarium, ja pakkaseen menet ilman kosteusvoiteita - et tietysti käytä niitä muulloinkaan.
Uteliaisuus heräsi. Miksi haluat vanhentaa ihoasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645180Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662377- 2622352
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362349Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191624Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191448Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491038- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927