Mitä ajattelette

koiranomistajista?

Ainoa oikea koira on saksanpaimenkoira :)

Muut rodut ovat naurettavia :D

http://unitedcats.files.wordpress.com/2009/04/hitler_and_blondi.jpg
23121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

että siinä on kaverilla koira munanjatkeena. Riippuu koiranomistajasta mitä hänestä ajattelen. Yleensä näkee aika fiksuja omistajia. No myönnettäköön, näkee niitäkin joilta vois viedä koiran heti pois ja antaa remmiä isännälle.

Äänestä
  • Millainen koira on peniksenjatke?

    Äänestä

  • adolf hitler kirjoitti:

    Millainen koira on peniksenjatke?

    vaan koira, jolla elvistellään.

    Äänestä

  • BlueNightSatin kirjoitti:

    vaan koira, jolla elvistellään.

    Ei muilla koiraroduilla kuin saksanpaimenkoirilla voi elvistellä.

    Minkä koiran neiti omistaa?

    Äänestä

  • adolf hitler kirjoitti:

    Ei muilla koiraroduilla kuin saksanpaimenkoirilla voi elvistellä.

    Minkä koiran neiti omistaa?

    voi. Usein isojen koirarotujen omistajilla on eniten havaittavissa tuota elvistelyä. Ja koira ei ole ollenkaan lapasessa. Mutta camoon onhan heillä uljas koira, joka syö ohikulkijat ja paskoo sänkyyn. Omistan saksanpaimenkoiran. Tällä hetkellä eteisessä makoilee kolme saku narttua.

    Äänestä

sairas!

Äänestä
  • Millä tavalla olen sairas?

    Äänestä

  • säki!

    Äänestä

  • adolf hitler kirjoitti:

    Millä tavalla olen sairas?

    kertoo ihan tarpeeksi ja lisäks postailet aatun kuvia ja ilmeisesti ihailet sitä muutenkin. Ei se mitään normaalia ainakaan ole.

    Äänestä

  • alright kirjoitti:

    säki!

    siellä mitään!

    Äänestä

  • Noona kirjoitti:

    siellä mitään!

    älä luulekaan!

    Äänestä

saksanpaimenkoira on risteytetty vasta joskus 1850-luvun jälkeen. Esim. border colliet ovat jo tuohon mennessä olleet jo vuosisatoja työ-ja palveluskoirina Englannissa ja Irlannissa.

Äänestä

ihania ja niin ovat koiranomistajatkin yleensä (tuntemani ainakin). Moni muukin koirarotu silti on yhtä ihania. Kyllä mä nyt oikeastaan kaikenrotuisista koirista tykkään, vaikkakin toisista enemmän ja toisista vähemmän.

Hitlerillä tais olla joku sekarotuinen pieni koira vai muistanko ihan väärin? :)

Äänestä
  • oli rotukoira! Ehta saksanpaimenkoira eikä mikään alempirotuinen sekasikiö!

    Äänestä

  • " Hitlerin ensimmäinen koira oli Fuchsl. Vaalea pikku terrieri, joka oli todennäköisesti jonkun englantilaisen sotilaan tai yksikön maskotti, juoksi alkuvuodesta 1915 Hitlerin juoksuhautaan jahdatessaan rottaa. Hitler otti koiran kiinni ja piti itsellään. Se kiintyi uuteen isäntäänsä, joka opetti sille temppuja ja ruokki sitä pienistä annoksistaan. Fuchsl seurasi uskollisesti isäntäänsä päivisin ja nukkui yönsä tämän vierellä. Elokuussa 1917 kovia kärsinyt rykmentti vedettiin rintamalta lepäämään ja eräs rautatievirkailija tarjosi Hitlerille 200 markkaa koirasta. Hän kielsi myyvänsä sitä edes tuhatkertaisesta summasta, mutta yleisessä sekamelskassa koira katosi, todennäköisesti virkailijan varastamana. Tämä ei varmasti helpottanut Hitlerin kotirintamaa kohtaan tuntemaa epäluuloa. "Hullua, kuinka kiintynyt olin siihen pikku petoon", Hitler muisteli 25 vuotta myöhemmin.[23] "

    Äänestä

  • adolf hitler kirjoitti:

    oli rotukoira! Ehta saksanpaimenkoira eikä mikään alempirotuinen sekasikiö!

    sulla saksanpaimenkoira?

    Äänestä

  • BlueNightSatin kirjoitti:

    sulla saksanpaimenkoira?

    sen nimi on Sussu :)

    Äänestä

  • adolf hitler kirjoitti:

    sen nimi on Sussu :)

    minkä ikäinen Sussu on? :)

    Äänestä

mutta itseni takia en ottaisi koiraa, joka on sairaimpien koirien listan kärkikymmenikössä.

Äänestä
  • sinä olit se mäyriksen taluttaja.

    Äänestä

  • adolf hitler kirjoitti:

    sinä olit se mäyriksen taluttaja.

    Mäyräkoirat ovat terveempiä ja pitkäikäisempiä, mikä sopii minulle.

    Äänestä

ne tietää mitä on siivota paskoja pois sisältä.

muut rodut ei oo naurettavia.

NIIN?

Äänestä
  • tietty ne nyrkillä tapettavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


adolf hitler kirjoitti:

koiranomistajista?

Ainoa oikea koira on saksanpaimenkoira :)

Muut rodut ovat naurettavia :D

http://unitedcats.files.wordpress.com/2009/04/hitler_and_blondi.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu