Mitä mieltä miehet ovat rumista ankanpoikasista?
Ruma ankanpoikanen
ruma ankanpoikanen
27195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
tarinat ovat varsin surkeita - no tulihan siit kaiken päähänpotkimisen jälkeen joutsen. Oikeasti se olis terapeuttien vakioasiakas tai päästäis itsensä päiviltä ennen 20-vuotis synttäreitä.
Eiku joo - mitäs menneistä ja uus on kaikkein kaunein.
Tuleeko niistä aikuisena pitkäkaulaisia joutsenia? Niin kuin ne afrikkalaiset naiset, joilla on renkailla venytetty kaula? Sellainen ei välttämättä olisi mieleeni.
sanon ettei niin rumaa ankkaa olekkaan, etteikö joku näe ankan sydämeen. Pitäisi vaan jaksaa uskoa toiseen ihmiseen.
Mutta ei ne miehiä kiinnosta.
ompa mieltä ylentävää.
rumien geenit ei taho millään kadota - vai pitääkö naiset niitä hengissä?
ne geenit on miehien matkassa. Itseasiassa miehet on vastuussa lisääntymisestä, koska ilman siemeniä ei tule lapsia. Jos ei anna siemeniä, ei tule nättejä eikä rumiakaan. ;)
siihen munasolukin, ilman munasoluja ei tule lapsia.
syy on miesten. Toi on kyl selkeetä - ja säästää syyllisen etsimiseen kulutetun ajan muualle.
Ilman aurinkoa ihmiset ei sais lapsia. Syy on siis auringon.
tässä vähän aiheen vierestä, rumat lapset on isoina kauniita ja kauniit lapset on isoina rumia. Silloin isommilla omakuvat on molemmilla päin helvettiä: kauniilla on huono itsetunto ja rumilla hyvä, jos itsetunto pohjautuu omakuvaan. Siihenhän se kuitenkin monesti pohjautuu. Ja ihmiset tuppaavat tykkäämään ihmisistä, joilla on hyvä itsetunto. Kunhan pohdiskelen.
et ku luolamies luki kivicosmopolitania niin sille tuli huono itsetunto, kun oma perse ei ollutkaan kiveen veistetyn näkönen?
mistään luolamiehistä puhunu, vaan ihan nykyajasta. Eihän se ole mikään kiveen kirjoitettu totuus, että kauniilla olisi hyvä itsetunto tai että rumalla olisi huono itsetunto.
mennä vähän kauemmas et ehtii noi rumat seuloontua väestöstä.
välttämättä ton takia seuloonnu.
toi kivicosmoteoria oli ihan hyvä. Ehkä rumat tuli harvinaisiksi ja niit alettii arvostaa sen tähden - myös cosmon kuvatki vaihtu. Sit homma toistaa taas itseään.
Tai sit kauniit oli niin itseään täynnä et lukivat vaan cosmoa ja äijät lähti paremmille metsästysmaille, koska niillä toisilla oli jotain parempaa tarjolla. Kaverit tuli kateellisiksi niitten jutuista ja painopiste siirtyi.
mies, joka sais kauniin naisen, ei varmasti tyydy rumaan. Eikä kaikki kauniit ole itseään täynnä, eikä kaikki rumat ole sisältä kultaa.
tarvitse ollakaan, mut jos riittävän iso osa olis niin niitten geenit kävis aika vähäseksi.
Jos ihminen saa vapaasti valita niin hän varmasti ottaa itseään miellyttävän kumppanin - vapaata valintaa vaan häiritsee pahasti aikas moni tekijä. Esim. Diogenes voi pitää rumana hivenen eri ihmistä kuin Diogenes II, jolla oli Anttilan kataloogi seuranaan.
mutta miehillä on ase. Jota ne voi käyttää tai olla käyttämättä. Miehen siemenissä tulee myös lapsen sukupuoli kromosomi. Onhan se isän vika, jos tytär näyttää pojalle. ;)
...
jotka kaikki näyttää äidille? Sovinismin huippu. x)
...
ne silloin sun poikia ole. Sä olet vaan aisankannattaja.
Se on joko joutsen tai geenivirhe.
Koko evoluutiomme perustuu niin hyvässä kuin pahassakin solutasolla tapahtuneisiin mutaatioihin. Jotkut mutaatiot ovat hyödyllisiä ja elinkelpoisia, toiset eivät.
mekansmit korjaavat niitä. Tunnetuin ikävä mutaatio on _syöpä_, jota on noin 7000 eri lajia.
...josta tulee ruma ankka.
Mitäs siihen sanotte?!!