Muutaman lattaribiisin nimi ja esittäjä ovat hukassa!
Ensimmäinen on cha cha -kappale, jossa mieslaulaja laulaa kertosäkeessä suunnilleen "tänä iltana irti on kaapparilaiva ja me tanssitaan kannella, tänä iltana täysillä seilaan onnen väylillä kapeilla"
Lisäksi haluaisin tietää, kuka on tehnyt Heilini sinisistä silmistä -kappaleesta salsaversion. Tässäkin laulaa mies.
Toinen salsabiisi on naislaulajan esittämä versio Merja Rantamäenkin laulamasta Veit sydämen -kappaleesta (alk. Porque te vas). Tässä sovituksessa on kuitenkin eri sanat, ja se on salsa.
Jos jollain on jotain tietoa näistä kappaleista, niin arvostaisin kovasti tiedon jakamista.
Suomenkielisiä (iskelmä)lattaribiisejä hukassa!
öök
2
718
Vastaukset 2
- steptwo
Martti Metsäkedon orkesterin kappaleita kaapparilaiva ja heilin siniset silmät.
Rantamäen kappaleesta ei tietoa. - Emma Salokoskea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 721096
- 641052
- 61842
- 93827
- 43687
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois228676- 50598
- 40580
- 66575
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79573