Kun tavoitteena on polttaa rasvaa lihaksia menettämättä ja aikaa on 20 vko niin kuinka vähissä hiilihydraatit on eka viikoilla. Lopussahan ne on lähes nollilla.
Linkkejä, ohjelmia tai jotain?
Linkkejä, ohjelmia tai jotain?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyseessä on melkomahdoton yhtälö koska väkisinkin menee mukana, mutta pääsääntö on että syö paljon proteiinia ja pidä lihaskuntoa yllä.
20vko on aika pitkä ajanjakso joten varmasti ehtii, mutta kuinka paljon on tarkoitus pudottaa?
Mitä tarkoitat tuolla että hiilarit on lopussa lähdes nollilla? Tuo ei voi pitää paikkaansa ellet sitten ketoosilla aio laihduttaa, mutta sekin alkaisi heti.
Sellanen -500kcal vajeella treenien aiheuttamat kulutukset on jo sellanen tiukka määre. ei mielellään sen yli. eli max -1000kcal vajeella/päivä.
tasan 10 kiloa puhdasta rasvaa pitää saada pois. Silloin rasva% on n. 12 eli varsin hyvä rantakoodi!
Sillä just kaipaisin noita tarkempia diettiohjeita koska fittness tyypit on loppukiristyksessä lähes 0 gr hiilareilla. Tai siis tämä käsitys mulla on. Kaipaisin lisätietoa.