Mulla on nyt paino jämähtäny samaan. Sain mutsilta kaalisoppa ohjeen. Hänellä paino putos viikossa 7 kg, ja siitä tuli vähän painoa takasin, dietin jälkeen, ja pysyvästi laihtui 5 kg.
Onko tää oikeesti niin tehokas kun sanotaan? Kuka on kokeillu?
Onko tää oikeesti niin tehokas kun sanotaan? Kuka on kokeillu?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se keitto on aika pahaa, jos toteutat dieetin niin mausta hyvin ja voi myös soseuttaa.
Mut mikset kokeilis jotain vlcd-tuotetta mieluummin? Niistä kun sais sit kaikki vitaamiinit ja muut. Tosta sopasta ei saa tietenkään kaikkea tarvittavaa. Tosin eipä se nyt viikossa ketään tapa se soppa, vaikka ei kaikkia ravintoaineita saakkaan.
Kaalisoppa voi olla tehokas alkujuttu painon pudotukselle, mutta pelkän yhden sopan litkiminen ei takuulla onnistu. Ilmavaivojen hankkiminen puolestaan onnistuu. Liian yksipuolinen ravinto ei ole hyväksi.
Hienoa, että äitisi paino putosi pysyvästi. Äitisi on varmaan kuitenkin lisännyt liikuntaa, kiinnittänyt huomiota ruokamääriin ja -laatuun. 7 kiloa viikossa lähtee, jos on turvotusta, läskiä ei lähde, se on vain nestettä. Tehokas diureetti tämä soppa.
Paino junnaa usein niissä lukemissa, joihin keho on aikoinaan jämähtänyt tai jota keho pitää "omana" painonaan. Se saattaa junnata kauankin aikaa samassa, ja vaatii aikamoista itsekuria päästä sen vaiheen yli. Itselleni tuttua, 6 viikkoa vaati aikamoista kuria, mutta sitten lähti taas putoamaan, kun elimistö "antoi periksi". Eli jatka omalla tavallasi, sinnikkäästi, kyllä se vielä lähtee putoamaan.
No, kyllähän se toimii mutta kyllä se paino tulee takas jälkikäteen, etenkin jos omia ruokatottumuksia ei muuta : /