USEAMMAN

kyllästynyt..ttu

mIEHEN LOGIIKKA ON NYT TAAS TESTATTU PERINJUURIN. Löytyyköhän Suomesta enää ns. kunnollisia miehiä, joilla vipattaa aivotkin ja mielikuvitus? Huummorista puhumattakaan. Ns. tilanne- ja näennäis ihmisiä on meissä naisissakin, mutta harvalla on laaja-alaisuutta ja siihen nähden sivistystä käytöksessä loppuun saakka.
Ei katso miestä korkea asema (usein aika onnettomia ihmissuhteissa ja tunnevammaisia pelkureita)...mut varmaan ei sovi yleistää edelleen, kun maalaispojat on niitä kaikkein tajunnalla olevia "vielä". Kusi nousee päähän aika useilla vanhuksilla ja luullaan saavansa aina nuorempaa ja nuorempaa. En ole tavannut elämäni aikana kuin yhden suomalaisen miehen, josta voin sanoa hyvää...ja sekin ystävänä. Vika on minussa tietenkin, vaikka miehet on perässä aina.

8

129

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MMies

      NAISEN PAKOTTAMINEN SUIHINOTTOON EKOILLA TREFFEILLÄ?

      HÄHÄ! :D

    • olet vain törmännyt vääriin henkilöihin?

    • nuo Suomaliset miehet tulevat ja ketkä heidät kasvattavat.

    • ;D:D:D:D:D:D:D;D;D;¨

      :D

      • kyllästynyt...ttu

        HAE ketään täältä...kunhan osuin palstalle kun niin taas ottaa päähän. Vääriin henkilöihin olen todella sitten törmännyt aina ja usko sitä myötä mennyt ..oikeasti. Suihinotto on ihan jees...se on ihan kunnollista kumppanin (ei kenenkään sattuu ) kanssa.
        Suomalaiset miehet kasvattavat äidit..kunnolliset sellaiset suurelta osin, mutta vika on aivoissa, ei äitejä pidä syyttää.


    • trust me

      on niin totta
      " Ns. tilanne- ja näennäis ihmisiä on meissä naisissakin, mutta harvalla on laaja-alaisuutta ja siihen nähden sivistystä käytöksessä loppuun saakka".

      Pienet jutut määrää isoissa asioissa aika pitkälle ja kertoo paljon! En jaksa vaikeutta, en rakasta helppoutta, kaikki paha on helppoa ja hyvä vaikeampaa. Kuka siihen pystyy ilman vaikeutta? Onko se niin vaikeaa?

      • kyllästynyt...ttu

        olen iloinen, kun osuit kirjoittamaan kommenttisi :))
        Paljon olen tutustunut ja tavannut ihmisiä...ehkä liian paljon. Elämän asiat ja perinjuurin ajattelu tullut minulle jopa kynnyskysymykseksi, kun liian monta kertaa pettynyt näihin miehiin. Uskon jopa jo oikeasti, ettei tosi periaatteellista ihmistä olekaan...joka seisoo sanojensa takana...ja tekee niin oikeasti. Olen mennyt itseäni kohtaan ja muitakin kohtaan tosi tiukaksi ja uuden ihmisen kohdatessani laitan oitis "testiin" hänen huomaamattaan tietenkin. Luonteenpiirteet paljastuneet kovimmillakin pokerinaamoilla. Nyt en välitä tutustua kovin aktiivisesti..netissä ainakaan. Ihminen tulee aitona eteen, jos on tullakseen. Joskus itkin ihmisten vuoksi paljon. Opin pikkuhiljaa arvostamaan itseäni. Annan anteeksi toisten virheitä, koska en ole itsekään täydellinen. Mielessäni on kysymys, miksi ei viitsitä tutustua toiseen ihmiseen oikeasti? Kun huomataan jotakin siis pientä, niin miehet on niin nirppanokkana kääntämässä selkää. Siis ei kaikki miehet..tämä viimeisin oli juuri sellainen itsestään liikoja kuvitteleva ppikkunousukas, pörhentelijä. Nosti omaa egoaan...ai kun näyttää komeaslta. En viitsinyt sanoa kun lähinnä ohitin ja yritin katsoa pinnanalle, onko siellä mitään. Ei selvinnyt oliko vain kuori, joka roikkui luiden päällä :)


    • Noona

      Ja tosiaan maalaispojat on parhaita! =D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      38
      4249
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      202
      4245
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      19
      3517
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      87
      3286
    5. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      133
      2787
    6. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      66
      2721
    7. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      216
      2710
    8. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      2369
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      103
      2197
    10. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      371
      1836
    Aihe