talentti tenori iskee
turuusta
8200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onpas miehellä komea ääni mutta epäilen että herra olisi kotoisin turuusta...
siinä laulaa ja hänellä oli vertaansa vailla oleva ääni mutta minusta tuntuu että joku yrittäisi puolustella itseään tältä "talent tenorilta"? miksi muuten tuollainen otsikko mokoman asian takia en vain ymmärrä anteeksi.
tarkoittaa suomen kapulakielellä lahjaa, lahjakasta tai osaavaa. Se on ihan eri asia kuin iskelmien avulla yrittelevät talent-tenorit.
jos te viittaatte tällä talent tenorilla tätä Metsäperää hänellä on ihan liian vahva tenoriääni iskelmien lauluun. Loistava äänimateriaali kertakaikkiaan! älkööt suotta parjatko miestä!
Toistat itseäsi jokaikisessä viestissäsi. Ei täällä kukaan viittaa mihinkään vaan puhutaan ketjun aloittajan määräämästä aiheesta. Mitä helkatin tekemistä jollain talent-tenorilla on tässä ketjussa? Mene laulu- tai iskelmäpalstalle puhumaan talent-tenoreista.
..Corellilla todella paljon samankaltainen ääni kuin tässäkin keskustelussa mainitulla olleella Metsäperällä.
Corelli huutaa hieman mutta Metsäperän äänessä syvyyttä enempi.
Miten voitte edes verrata pyppyläärismusiikkia maailman kuuluun Puccinin Nessun Dormaan!!!
Menkää pyppyläärismusiikki palstoille siitä!!