Olen kirjoitellu mielenkiintoisen oloisen miehen kanssa ja haluaisin tutustua häneen paremmin. Haluan saada selville, voisiko välillämme mahdolusesti kehittyä jotakin.Miten miehet suhtaudutte, jos nainen ehdottaa muutaman viikon kirjoittelun jälkeen tapaamista? Itsestäni on alkanut tuntumaan, etten enää jaksa vain kirjoitella, vaan haluan tavata miehen. Livenä tavatessa toiseen vasta oikeasti tutustuu.
Ja kaipaan myös vinkkejä nettideitin ensitapaamiseen. Millainen paikka on hyvä ensitapaamiselle jne?
Ja kaipaan myös vinkkejä nettideitin ensitapaamiseen. Millainen paikka on hyvä ensitapaamiselle jne?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Löysin miehen siis nettideiteistä. Hänen profiilisa vaikutti kiinnostavalla ja päätin ottaa häneen yhteyttä. Olemme nähneet kuvat toisistamme, joten molemmilla on varmaan mielikuva siittä miellyttääkö toisen ulkonäkö.
Ei kannata ehdottaa miehelle tapaamista, älä vaikuta liian kiinnostuneelle miehestä. Ei miehet pidä aktiivisista naisista.
se voi olla ihan mitä tahansa muuta mitä väittää olevansa. Kuviakin saa netistä otettua. Se voi olla vaikka 50v. äijä, jolla voi olla mielessä ihan muut asiat, kuin mitä on antanut ymmärtää. Tietty jos tunnet tämän miehen entuudestaan, niin asia on sitten ihan eri.:)
Niin siitä paikasta.. jos kyseessä on sulle vieras mies, niin ehdottomasti julkiselle paikalle eka tapaaminen. Tuo on käsittääkseni ihan normaali käytäntö, eikä mitään turhaa hysteerisyyttä.
Voihan mies myös olla sitä mitä sanoo olevansa. Ei tapaaminen oo huonoajatus välttämättä.
joku, joka väittää ettei deittisi voinut syystä tai toisesta tulla ja lupaa heittää sinut tapaamaan häntä.
Älä lähde kyytiin, saattaa olla ikävät seuraukset.
Mikäli hän yrittää painostaa, kehoita häntä poistumaan tai soitat poliisit paikalle.
Mikäli hän yrittää estää soittamasta ja tarttuu sinuun, huuda "Irti"!
Luojan kiitos, nainen ei huutanut "IRTI", kun halasin häntä melkein heti. Hellyttävä, kun oli.
No jopas täällä on ihmiset epäileväisiä. Toki aina pitää olla varovainen ja tapaaminen julkiselle paikalle niinku täällä on neuvottu, mutta ei sitä nyt turhan epäileväisekskään voi alkaa. Oon ite tavannu muutamia miehiä netistä ja kaikki on ollu ihan sitä mitä on esittänytkin olevansa.
Musta sun kannattaa ehdottaa tapaamista. Kerran juttelin pitkään yhden pojan kanssa ja olin tosi kiinnostunut puheluiden ja nettijutteluiden perusteella. Sitten kun näin tän tyypin luonnossa, ei vaan kolahtanut. En tiedä mistä johtui, ulkonäkökin oli ihan sitä mitä kuvan perusteella. Mutta vasta luonnossa sen tuntee onko kiinnostusta vai ei ja huomaa toisen olemuksen.
No se on itsestään selvä, että tavataan julkisella paikkalla. Ehkä joku kahvila vois olla hyvä paikka.
ehdota vaan. Ainakin mulla kaikki tapaamiset on tulleet naisen aloitteesta, koska mun omat aloitteet on järjestelmällisesti kaikki torjuttu. Ainoa mahdollisuus miehelle saada selville, että haluat tavata, on, että ehdotat sitä itse.
Nettituttu. Tiesin nimen ja osoitteen, oltiin muutama viesti vaihdettu ja soiteltukin. Hänelle tuli sitten asiaa tänne päin ja minä toki kutsuin hänet käymään luonani. Mies tuli repun ja kylmälaukun kanssa. Pisti jääkaapin täyteen evästä ja 12 tölkkiä keskiolutta. Kävi katsomassa saunan, totesi hyvännäköiseksi ja lämmitti sen. Katseli telkkaria sohvalla maaten ja jutteli kaikenlaista. Joi oluset siinä samalla, tarjosi toki mullekin pari. Aamuyön tekemiset sensuroitu.
Mä en tosiaankaan ollut edes tajunnut, että kaveri aikoi tulla yöksi. Kumma heppu. Ja enköhän tässäkin tapauksessa rikkonut kaikkia nettideittailusta annettuja ohjeita ensitapaamisen suhteen. Mutta minähän olen järkevistä naisista järkevin.
No mää pidän hyvänä ajatuksena tavata julkisella paikalla, mielestäni muussa ei oo jälkee. Asutaan kuitenkin samalla paikkakunnalla, joten tapaaminen vaíkka jossain kahvilassa pitäs olla helposti järjestettävissä.
luotiliivit, pippurisuihke ja karatekurssi. Pari tarkka-ampujaa katolle ja muutama siviileissä lähipöytiin. Tapaaminen ulkokahvilassa. Muista et olet tapaamassa tuntematonta MIESTÄ.
kommunikointi-etäisyydellä Hannibal-sitominen.
mies on kertonut olevansa urheilullinen, hän voi olla lihava. Jos 25v. ,voi olla 55v. Kasvokuvat voi muokata helposti, ottaa myös netistä kuvia, käyttää myös tuttuja ja kavereitakin apuna. Hän voi olla jopa joku, jonka tunnet. Ihminen, joka pyörii ja kirjoittaa paljon netissä, voi osata kirjoittaa miljoonalla eri tyylillä ja luoda erilaisia persoonallisuuksia, joihin jopa itsekin osittain uskoo.
Hyvä merkki on, jos mies haluaa tavata mahdollisimman pian, yleisellä paikalla, silloin hänellä ei ole todennäköisesti salattavaa. Jos hän taas ehdottaa tapaamista jollain verukkeella vaikka ensi kesään, pitäisi hälytyskellojen alkaa soida. Silloin hän tosin ei ole varmaankaan vaarallinen, mutta todennäköisesti jotain salaava.Toinen hyvä merkki on, jos hän antaa ensiksi oman nimensä ja yhteystietonsa ja pystyt ne varmentamaan esim. soittamalla, että kyseessä on sama ihminen.
Kaikki salaperäiset katoamiset joksikin aikaa, tietojen panttaaminen jne. kertovat että jotain hämärää on tekeillä. Yllättävät peruuntumiset treffien kynnyksellä kertovat omaa kieltään. Jos sinäkin jaksat leikkiä pelkästään netissä, etkä aio koskaan edes tavata kaveria, niin se on eri asia.
Mutta onnea matkaan, te olette tapaamassa kohta ja julkisella paikalla. Sait täältä ihan hyviä neuvoja. Kohta näet totuuden, mikä todennäköisesti kuitenkin vastaa mielikuvaasi pitkälti. Tsemppiä!
Mies kertoi jo alussa nimensä ja olla kavereita facebookissa. Tämän perusteella uskon, miehen olevan se mitä hän väittää olevansa. Hänellä on facebookissa hieman yli 100 kaveria, joten en usko fb-profiilin olevan feikki vaan aito. Tämä antoi jo heti sellaisen käsityksen, että mies on se mitä sanoo olevansa.
Hänen facebook profiilissaan on hänen parisuhdetilanteensa kohdalla on sinkku, joten hän tuskin osoittautuu varatuksikaan. Eikä ole juuri eronnutkaan, sillä sen verran kauemmin hän on fb:n mukaan ollut sinkkuna. Pitihän sieltä tutkia mitä saan miehestä selville.