pilveä silloin tällöin. Voi kauheata! Ei kai sentään? Älkää vastatko. Älkää.
Joku polliissi voisi kiinnostua. Minulta ei löydy mitään. Senkun tulee ja tarkistaa. Naapureista en tiedä. Mitä lie hippejä ...
Taiteilijat polttavat
8
146
Vastaukset
- olenkin
nouseva taiteilija, enkä aijo polttaa mitään. Syystä että, olen saanut eturivin soolopaikat tämänkin asian seurassa, joten tiedän mitä päihteet saavat aikaan. Ehei, minusta tuleekin niin sanotusti taiteilija puhtailla nuoteilla!
- Canyouimagine?
sanoi, että pää ei kestänyt pillereitä. Aina joku oli heittämässä handuun tabua ja toiseen tussua ... Siis tietenkin yli kymmenen vuotta sitten.
Nuottien puhtaudesta en tiedä. Emme koskaan puhuneet niin puhtaista nuoteista. - Leadsforever
ronkeli?
Jospa en piittaisi, että nuppini saattaa vuotaa, vähemmän puhtailla nuoteilla? Siis ihan huomenna tai ylihuomenna?
Jospa en miettisi elämääni 20 vuotta eteenpäin? Jos eläisin ihan tätä hetkeä? Niin kuin olen tehnyt viimeiset kolme vuotta.
Ihan siksi kun ei ole todennäköistä, että elän paria vuotta kauemmin. Lääkärit eivät sitä ymmärrä. Tai ovat ymmärtävinään. Miten vain. En minä niille selittele. Miksi minä siihen varautuisin? Henki lähtee parissa vuodessa. Aikaisemminkin todennäköisesti. Älkää kysykö päivämäärää, en tiedä. Älkääkä neuvoko, että opin soittamaan parissa vuodessa.
Sen on tapahduttava puolessa vuodessa tai nopeammin. Eikä vaadita kuin rajua soolojen oppimista. Teidän kanssanne tai ilman teitä. Ja teidän kanssanne ... joku pitkäikäisempi oppii vielä enemmän. - Dontsweatatall!
Leadsforever kirjoitti:
ronkeli?
Jospa en piittaisi, että nuppini saattaa vuotaa, vähemmän puhtailla nuoteilla? Siis ihan huomenna tai ylihuomenna?
Jospa en miettisi elämääni 20 vuotta eteenpäin? Jos eläisin ihan tätä hetkeä? Niin kuin olen tehnyt viimeiset kolme vuotta.
Ihan siksi kun ei ole todennäköistä, että elän paria vuotta kauemmin. Lääkärit eivät sitä ymmärrä. Tai ovat ymmärtävinään. Miten vain. En minä niille selittele. Miksi minä siihen varautuisin? Henki lähtee parissa vuodessa. Aikaisemminkin todennäköisesti. Älkää kysykö päivämäärää, en tiedä. Älkääkä neuvoko, että opin soittamaan parissa vuodessa.
Sen on tapahduttava puolessa vuodessa tai nopeammin. Eikä vaadita kuin rajua soolojen oppimista. Teidän kanssanne tai ilman teitä. Ja teidän kanssanne ... joku pitkäikäisempi oppii vielä enemmän.Nyt pitäisi osata neuvoa. Ihan konkreettisesti. Ei minulla ole aikaa vuosikymmeniä. Pari vuotta jos tuuria on. Helvetin hyvää tuuria. Helvetin hyvää tuuria. Oikeastaan mikään vähääkään fyysinen toiminta ei käy.
Soittaminen kävisi ...jos osaisi.
Ei todellakaan mitään paineita! - Itikanniskalihakset
Dontsweatatall! kirjoitti:
Nyt pitäisi osata neuvoa. Ihan konkreettisesti. Ei minulla ole aikaa vuosikymmeniä. Pari vuotta jos tuuria on. Helvetin hyvää tuuria. Helvetin hyvää tuuria. Oikeastaan mikään vähääkään fyysinen toiminta ei käy.
Soittaminen kävisi ...jos osaisi.
Ei todellakaan mitään paineita!vuorokaudessa. Sen verran menee myös nukkumiseen.
En tosin ole koskaan yli yhdeksää tuntia vuorokaudessa soittanut. Siis parin viikon kuluttua alkaa hartiat ja olkapää vittuilemaan. - Mahdoton
Itikanniskalihakset kirjoitti:
vuorokaudessa. Sen verran menee myös nukkumiseen.
En tosin ole koskaan yli yhdeksää tuntia vuorokaudessa soittanut. Siis parin viikon kuluttua alkaa hartiat ja olkapää vittuilemaan.tai ei sentään.
Voiko jokikinen kitaristi nukkua nyt?
Se on mahdotonta. - Skeidansaapyytämätt
Itikanniskalihakset kirjoitti:
vuorokaudessa. Sen verran menee myös nukkumiseen.
En tosin ole koskaan yli yhdeksää tuntia vuorokaudessa soittanut. Siis parin viikon kuluttua alkaa hartiat ja olkapää vittuilemaan.Vittu kun sinua osaisi neuvoa ...
Kävin ultimate guitar comin sivuilla. Mahahaavanhan niistä saa. Katsoin kirjastossa jotain akustisen kitaran kijasta. Ehkä se oli hyvä, mutta ei tuntunut siltä. Eli en lainannut. - Untanäkemätön
Skeidansaapyytämätt kirjoitti:
Vittu kun sinua osaisi neuvoa ...
Kävin ultimate guitar comin sivuilla. Mahahaavanhan niistä saa. Katsoin kirjastossa jotain akustisen kitaran kijasta. Ehkä se oli hyvä, mutta ei tuntunut siltä. Eli en lainannut.Siis olisi se netissä, kirjastossa tai kirjakaupassa.
Veikkaan ettei missään tähän aikaan. Paitstsi jos joku krooninen untanäkemätön - ja pilleriä ottamaton on hereillä.
Tai onneton joka ei saa unta edes pillereillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201185
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 83727
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 89673
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276665- 107604
- 28540
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110497