Satama auki.

Hesarin juttu Röytän satamasta:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Torniossa avattiin satama ahtaajien lakosta huolimatta/1135254357789?ref=rss
4494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juu kannatais jo sitä sopua alkaa hinkumaan tai sitten siellä ei kohta teekkään hommia kuin nämä alinhankkijat,niin siinä lopulla käy,mielummina vaikka kumpukin maksaa korvaukset jostain sopimusrikkomuksesta samalla kun potkii nuo lakkomiehet pellolle,halvemaksi se niille tulee.

Äänestä
  • Puhut vähän mutta asiaa. Homma kusi totaalisesti. Työt ei ole lakossa - tekijät on. Tänä päivänä tekijöitä löytyy aina. Ay liikkeet on historiaa, jos omalle porukalle eivät hommat kelpaa, tuodaan tai otetaan tekijät jostain muualta, niin minäkin omistajana tekisin.

    Äänestä

  • mjuio kirjoitti:

    Puhut vähän mutta asiaa. Homma kusi totaalisesti. Työt ei ole lakossa - tekijät on. Tänä päivänä tekijöitä löytyy aina. Ay liikkeet on historiaa, jos omalle porukalle eivät hommat kelpaa, tuodaan tai otetaan tekijät jostain muualta, niin minäkin omistajana tekisin.

    AY elää ja voi hyvin, ja siitä syystä tuonlaisia aivopieruja ei yleensä työnantajalle pääse syntymään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pölyhousu kirjoitti:

Hesarin juttu Röytän satamasta:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Torniossa avattiin satama ahtaajien lakosta huolimatta/1135254357789?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu