Elikkä oon 15 vuotias poika ja ihan hyvän näköinen, mutta suht koht ujo. Ongelma on se et aina kun oon yrittäny iskee jotain tyttöö niin sitten se sanoo vähän ajan päästä et olis kiva olla vaan kavereita eikä sen enempää. Ite oon tällä hetkellä todella kusessa yhteen meidän koululaiseen tyttöön, mut en oo uskaltanu mennä juttelee, koska en halua että tämäkin tyttö sanoo et "ois kiva olla vaan kavereita". Niin et miten saisin tämän tytön huomion ja jos saisin niin miten voin vältää "hiljaisia hetkiä", elikkä oisko joitain hyviä puheen aiheita mitkä herättäisivät tytön kiinnostuksen?
Ja sitten vielä et en oo kova pelimies, et jos joku vois kertoa et miten ois hyvä flirttailla tytölle? Toimisko silmänisku, hymyily, pieni kiusoittelu (kutittelu yms.) tai muut sellaiset.
Ootte oikeesti ihania jos viittisitte mitenkään neuvoa.
Ja sitten vielä et en oo kova pelimies, et jos joku vois kertoa et miten ois hyvä flirttailla tytölle? Toimisko silmänisku, hymyily, pieni kiusoittelu (kutittelu yms.) tai muut sellaiset.
Ootte oikeesti ihania jos viittisitte mitenkään neuvoa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sellaisista kundeista ne tytöt oikeasti diggaa, tässä sopiva kirja (löytyy ehkä? kirjastosta)
http://www.iskenainen.com/index.php
; )
sitoutua? Olet vasta 15 -vuotias ja sinulla on elämä edessäsi. Tässä vaiheessa järkevintä onkin olla "ainoastaan" kavereita. En vähättele ihastumisen tunteitasi, sillä ne ovat samanlaisia kuin aikuisempanakin. Niiden muoto vain hieman erilainen, koska olet silloin ihmisenä "valmiimpi". Ensisijaisesti keskity nyt koulunkäyntiin, opiskeluun ja itsesi sivistämiseen. Haistele ja maistele elämää kaikin puolin, äläkä sitoudu liian aikaisin ja jätä nuoruuttasi elämättä. Elämä satuttaa välillä, sekin on tosiasia, mutta siitä toipuu ja pääsee yli. Tulet huomaamaan sen, että maailmassa on paljon muitakin ihania ja tutustumisen arvoisia ihmisiä.