Tiedätte varmaan, että kun urheilukilpailuissa on erikseen omat kilpailut naisille ja vammaisille, joiden tulokset ovat yleensä "huonompia" kuin vammattomien miesten kilpailuissa. Nyt on kuitenkin niin, että nämä 'valkoihoiset' ovat niin paljon muita huonompia, että eikö voitaisi järjestää valkoihoisille omat kilpailut? Esimerkiksi viime aikoina mm. juoksulajeissa ei ole suurissa peleissä kuin joitakin valkoisia. Mahtoikohan kukaan saada mitalia. Joten mitä mieltä olette, onko mielestänne hyvä idea ja ketkä määritellään valkoisten kilpailuihin pääseviksi?
Valkoisille omat kilpailut
7
994
Vastaukset
- jof
Monissa juoksulajeissa mm. ei ole yhtään valkoihoista loppukilpailuissa.
Mutta sitä minä ihmettelen, miksi Suomen joukkueessa ei ole värillisiä? Onko meillä niin valmiiksi ruokittu mamuporukka etteivät edes viitsi kilpailla niinkuin muualla.
Milloinkahan pohjoismaisiin talviurheilulajeihin aletaan saada tummia urheilijoita. Mamut voisivat edes treenata aikansa kuluksi.- Arska H
olisi vielä suomalais-ugrilaisille omat kisat, niin vois tulla joku pistesija meillekin.
Kyllähän Viro ja Unkari on kovia, muttei luulis että ostjakit, vogulit ja syrjäänit oo niin innostuneita?
Ja DNA-testi osanottajille ettei vaan viikingit tai kauppasaksat ym. ole päässeet tahraamaan rotua! - görgyj
Arska H kirjoitti:
olisi vielä suomalais-ugrilaisille omat kisat, niin vois tulla joku pistesija meillekin.
Kyllähän Viro ja Unkari on kovia, muttei luulis että ostjakit, vogulit ja syrjäänit oo niin innostuneita?
Ja DNA-testi osanottajille ettei vaan viikingit tai kauppasaksat ym. ole päässeet tahraamaan rotua!ehdotus! Saisimme varmaan useammin näitä Hurraa-Uhojuhlia! Ja nehän ovat Suomalaisuutta parhaimmillaan!
- 16+5
Arska H kirjoitti:
olisi vielä suomalais-ugrilaisille omat kisat, niin vois tulla joku pistesija meillekin.
Kyllähän Viro ja Unkari on kovia, muttei luulis että ostjakit, vogulit ja syrjäänit oo niin innostuneita?
Ja DNA-testi osanottajille ettei vaan viikingit tai kauppasaksat ym. ole päässeet tahraamaan rotua!Eipä nyt heittäydytä hurjiksi. Mielestäni EM-kisoihin tulisi hyväksyä vain syntyperäiset Suomen kansalaiset neljänteen polveen takaperin katsottuna. Olisi ehkä sitten se mitalisaldokin avattu.
- adsfghjklö
Niin mutta toisaalta ei noita kenialaisia pahemmin näe kuulantyönnössä tai moukarinheitossa tai keihäänheitossa etc..
- Oku123
Raveissakin on omat lähdöt lämmin- ja kylmäverisille
- Alo1ttel1ja
Kilpailu on vapaa kaikille
älä nyt sitä sure että valkoinen ei voita. Kyllä se voittais jos jaksais nopeammin juosta.
Eri kilpailujen järjestämisen sijaan - juokse nopeammin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743387
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753127Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683002On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662661Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611729
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351695
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181679- 601618