https://www.jyu.fi/ajankohtaista/arkisto/2005/06/tiedote-2009-10-01-20-25-43-791961
Moni leimaa neitsyen Vietnamista tai 18 vuotiaan koulutytön Thaimaasta naivan suomalaismiehen perverssiksi, mutta totuus onkin sitten ihan jotain muuta.
Moni leimaa neitsyen Vietnamista tai 18 vuotiaan koulutytön Thaimaasta naivan suomalaismiehen perverssiksi, mutta totuus onkin sitten ihan jotain muuta.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niin että thaikusita naisen tuoneet ovatkin tavis-miehiä. No, ei kai tuo monellekkaan yllätys ole. Ainakin kaikki tuntemani thaikuista naisen tuoneet ovat varsin tavis-tavis-miehiä, eli ei mitenkään kauhean kiinnostavia näin naisen silmissä. Mutta hyvä että jokainen taviskin löytää sen mieluisan kumppanin.
suominainenkaan ole aina erityisen kiinnostava tavismiehen silmissä.
sitäpaitsi yli 90% suomen miehistä on "taviksia".Ja on lukuisia ns.tavallisia pareja joissa ikäero ei ole vuosikymmentä/vuosikymmeniä vaan muutamia vuosia.
Ja thaikut OVAT kauniita vaikkakin eivät aasian kauneimpia kuitenkaan.Nenän muoto joskus tuo mieleen n******n:(
Kirjoittamasi asian voi ilmaista myös toisinkin päin;mustia naisia ainoastaan nussinut afromies saattaa nähdä liki jokaisen valkoisen naisen höyläämisen arvoisena vaikka koko luokka olisi kuin ryhävalaalla.
Tilastojen mukaan thainaisten aviomiehet kuuluvat niihin vähätuloisimpiin suomalaisiin taviksiin. Japanilaisten miehet sen sijaan ovat koulutetumpia ja varakkaampia., niitä ei-niin-taviksia.
Taitaa vaan tuo suomalaismiesten avioliitot thaimaalaisnaisten kanssa olla vähän samanlainen urbaani legenda kuin aikoinaan Sir Vilin kohdalla filippiniläisnaisetkin.
Ainakin jos katsoo top 10 listaa maista joista oleskelulupia haettiin avioliiton perusteella niin kyllä aasialaiset naiset tulee ihan muualta kuin Thaimaasta.
Mukaan on otettu vertailukohdaksi Turkki josta ilmeisesti tulee suurin osa oleskeluluvan tarvitsevista suomalaisnaisten aviopuolisoista.
2007
Perheside, avioliitto 2056 hakemusta joista myönteisiä 1731
Maakohtaisesti:
Turkki 282
Kiina 192
Vietnam 144
(Thaimaa ei ollut 10 suurimman listalla)
2008
Perheside, avioliitto 2267 hakemusta joista myönteisiä 1981
Maakohtaisesti:
Turkki 365
Kiina 278
Vietnam 231
(Thaimaa ei ollut 10 suurimman listalla)
2009
Perheside, avioliitto 1976 hakemusta joista myönteisiä 1674
Maakohtaisesti:
Turkki 320
Kiina 278
Vietnam 170
Thaimaa 160
hyväksytään EU:hun, karvarannemaa putoaa top10 listalta niin että rysähtää.
nähnyt tuollaiset tilastot?
Sika se taas valehtelee kunnei muuten pärjää eli keksii omia 'tietojaan', 'tilastojaan'
Siirtolaisinstituutti tietää.
pöytään!Ei mitään mutua tai "jotkut tietää"...
Jos sinulla ei ole todisteita väitteittesi tueksi silloin kannattaa pitää mölyt mahassa.
"Totuudella" on tunnetusti kahdet kasvot. Molempia löytyy, tavismiehiä ja pervoja, eikä yksi "laji" kumoa toista. Tuossa ei ollut kyse niistä miehistä, joilla olisi koulutyttöfantasioita tai pakkomielle neitsytmorsiamiin. Näitä pervoja parveilee tällä palstalla, eikä niinkään tuossa artikkelissa.